کف پای صاف,کف پای صاف به انگلیسی,کف پای صاف کودکان,کف پای صاف در سربازی,کف پای صاف انعطاف پذیر,کف پای صاف شدید,کف پای صاف و درمان آن,کف پای صاف در ورزش,کف پای صاف ورزش,کف پای صاف ریجید,

درمان صافی کف پا و شکستگیهاReviewed by ندا سلگی on Jan 10Rating: 4.5درمان صافی کف پا و شکستگیهادرمان کف پای صاف,درمان کف پای صاف کودک,درمان کف پای صاف با ورزش,درمان کف پای صاف طب سنتی,درمان کف پای صاف در نوجوانان,درمان کف پای صاف در طب اسلامی,درمان کف پای صاف در کودکی,درمان کف پای صاف چیست,درمان کف پای صاف با جراحی,درمان کف پای صاف با طب سنتی,

درمان صافی کف پا و شکستگیها

درمان صافی کف پا و شکستگیها موضوعی است که قرار است در این مقاله و مقالات بعدی در مورد آن بحث کنیم. دراین مقاله قصد داریم تا به کلیات شکستگیها بپردازیم. چنانچه مایل هستید که در مورد درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی اطلاعاتی داشته باشید. به شما پیشنهاد میکنم که از طریق منوها بخش درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی را مطالعه نمایید.

تعریف : ضربات وارده به استخوان را که باعث به هم خوردن تداوم تیغه های استخوانی گردد شکستگی گویند. ضربه وارده مکن است شدید بوده و باعث خرد شدن استخوان و جابجاشدن قطعات شکسته گردد. و یا خفیف بوده باعث ترک خوردن استخوان و در بعضی از موارد شکستگی میکروسکوپی گردد.

کف پای صاف,کف پای صاف به انگلیسی,کف پای صاف کودکان,کف پای صاف در سربازی,کف پای صاف انعطاف پذیر,کف پای صاف شدید,کف پای صاف و درمان آن,کف پای صاف در ورزش,کف پای صاف ورزش,کف پای صاف ریجید,

سبب شناسی شکستگیها

استخوانها مانند دیگر بافتهای بدن دارای قدرت تحمل مشصی در مقابل ضربه های خارجی هستند. قدرت تحمل استخوانهایمختلف بدن نسبت به ضربه ها متفاوت است . استخوانهای دراز مثل استخوان ران و استخوانهای ساق که وزن بدن را تحملبه (Compression) میکنند. قدرت تحملشان نسبت به فشار مراتب زیادتر از قدرت تحملشان در مقابل پیچ خوردنو زاویه دار شدن یا خم (Tension) ٬ کشیده شدن (Torsion)است.

استخوانهای اسفنجی مثل جسم (Angulation) شدن مهره ها دارای قدرت تحمل کمتری در برابر فشار هستند. و شکستگی آنها بیشتر به صورت درهم رفتن قطعات شکستهاست. در کودکان که خاصیت ( Compression Fracture) ارتجاعی استخوانها به مراتب بیشتر از بزرگسالان است ٬(Greenstick شکستگی آنها غالباً به صورت ترک هتری است.

برای ایجاد شکستگی باید نیرویی بیش از (Fracture) تحمل استخوان از داخل یا از خارج به استخوان وارد آید. نیروی وارده از بیرون ممکن است به صورت ضربه مستقیم و یا غیرمستقیم باشد؛ در ضربه مستقیم ٬ عامل فشار مستقیماً به عضو برخورد میکند ٬ مثل برخورد سپر اتومبیل به ساق و یا زیر آوار ماندن. ضربه های غیرمستقیم ممکن است سبب چرخش ایجاد میکنند و یا (Spiral) اندام شوند که شکستگی مارپیچی سبب خم شدن و زاویه دار شدن استخوان می شوند. که منجر به شکستگی عرضی استخوان میشود.

Axial ا گر ضربه علاوه بر خم شدن استخوان با فشار محوری همراه باشد. موجب شکستگی عرضی توأم با ( Compression)( Butterfly Fragment) قطعه اضافی یا قطعه پروانه ای می شود. در مواردی که ضربه وارده به استخوان علاوه بر خم کردن آن با فشار محوری و چرخشی نیز همراه باشد باعث شکستگی مایل استخوان میشود.

نکات ذ کر شده در مورد علل شکستگی بیشتر مربوط به استخوانهای بلند است و شکستگی استخوانهای اسفنجی مانند جسم مهره ها و استخوان پاشنه غالباً به صورت فشردگی و یا خردشدگی است. ضربه های خفیف و مکرر به عضو ٬ گاه باعث شکستگی ناکامل استخوان بدون جابجایی میشوند. مثل شکستگی استخوانهای کف پا در سربازان متعاقب رژه رفتن که تحت عنوان شکستگی خستگی یاگفته میشود.

درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی

در افراد ( Stress Fracture) شکستگی استرسمسن با توجه به پوکی استخوان ٬ ضربه های خفیف نیز ممکن(Insufficiency است سبب شکستگی شوند که تحت عنوان گفت.ه می شود. در مواردی که استحکام استخوان در Fracture) اثر عوامل مرضی کاهش یافت.ه باشد نیز ضربه خفیف موجب شکستگی می شود. مثل شکستگی استخوان متعاقب تومورها ٬کیستهای استخوانی ٬ استئومیلیت و غیره که تحت عنوان گفت.ه میشود.

Pathologic Fracture شکستگی پاتولوژیک شکستگی ممکن است در اثر انقباض نا گهانی و شدید عضلات به وجود آید. (نیروی درونی ) مثل شکستگی استخوان کشگک در اثر انقباض شدید و نا گهانی عضله چهارسر ران که تحت عنوان گفت.ه میشود.

Avulsion Fracture شکستگی کندگی در شکستگیها ٬ علاوه بر آسیب استخوانی بافتهای نرم اطراف استخوان یعنی ضریع ٬ عضلات ٬ اعصاب و غیره هم آسیب میبینند که نباید از نظر پنهان بمانند. زیرا گاه این آسیبها به قدری مهم هستند که شکستگی را تحت الشعاع خود قرار می دهند. مثل آسیب نخاع به دنبال شکستگی مهره ها ٬ پاره شدن مثانه و مجاری ادرار پس از شکستگی استخوانهای لگن ٬ و پاره شدن عصب رادیال متعاقب شکستگی تنه استخوان بازو و غیره.

با توجه به این نکته ها ٬ درمان شکستگی به تنهایی کافی نیست بلکه باید معاینه کامل از بیمار به عمل آید تا در صورت وجود ضایعات دیگر به درمان آنها هم پرداخت. هر شکستگی توأم با خونریزی موضعی است که میزان آن بستگی به نوع شکستگی و محل آن دارد. گاه خونریزی به قدری زیاد است که بیمار دچار شوک میشود (مخصوصاً در شکستگیهای متعدد) ٬ خونریزی و تورم ناشی از آن ممکن است روی رگها و اعصاب فشار آورد و باعث اختلال در جریان خون اندام و یا اختلال کار عصب زیر فشار شود.

درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی

علت شکستگیها

  • ضربه مستقیم
  •  ضربه غیرمستقیم شدید
  •  انقباض نا گهانی عضلات شدید
  •  شکستگی با ضربات ضعیف و مکرر ٬ شکستگی استرس
  •  شکست.گی با ضربه ضعیف در استخوان دارای پوکی
  •  شکستگی با ضربه خفیف در استخوان دارای پاتولوژی زمینه ای

درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شد.ه و ناشناخته ای است. که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد. در کلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانست.ه اند. راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی پیدا کنند. که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *