درمان کف پای صاف,درمان کف پای صاف در کودکان,درمان کف پای صاف کودک,درمان کف پای صاف با ورزش,درمان کف پای صاف طب سنتی,درمان کف پای صاف در طب اسلامی,درمان کف پای صاف در کودکی,درمان کف پای صاف در نوجوانان,درمان کف پای صاف با جراحی,درمان کف پای صاف با طب سنتی,

درمان کف پای صاف و درمانهای غیرجراحیReviewed by ندا سلگی on Dec 27Rating: 4.5درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی 

درمان کف پای صاف و درمانهای غیرجراحی

روشهای مختلفی که برای درمان غیرجراحی در بیماران مبتلا به ضایعات دستگاه محرکه بدن بکار میروند عبارتند از:

. تعلیمات لازم به بیماران برای جلوگیری از پیدایش بیماری و بهبود آن در بعضی از بیماران مبتلا به بیماریهای استخوانها و مفاصل ٬صحبت کردن با بیمار و تعلیم دادن او به نحوه کار و زندگی وورزش ٬ میتواند ناراحتی او را به مقدار قابل ملاحظه ای بهبودبخشد. مثلاً نحوه خوابیدن ٬ ایستادن ٬ کار کردن و ورزش دریماران مبتلا به کمردردهای ناشی از عوامل مکانیکی. ( درمان صافی کف پا و درمانهای غیرجراحی )

درمان کف پای صاف,درمان کف پای صاف در کودکان,درمان کف پای صاف کودک,درمان کف پای صاف با ورزش,درمان کف پای صاف طب سنتی,درمان کف پای صاف در طب اسلامی,درمان کف پای صاف در کودکی,درمان کف پای صاف در نوجوانان,درمان کف پای صاف با جراحی,درمان کف پای صاف با طب سنتی,
۲٫ استراحت

بسیاری از بیماریهای دستگاه محرکه بدن را می توان با استراحت بهبود بخشید. این استراحت ممکن است به صورت استراحت کامل در بستر باشد ٬ مثل استراحت کامل در بیماران مبتلا به کمردرد حاد و یا به صورت استراحت دادن و بیحرکت کردن عضو مخصوص ٬ مثل استفاده از آتل درضایعات التهابی مفاصل ویا استفاده از کرست کمری در بیماران مبتلا به کمردردهای مزمن .( درمان صافی کف پا و درمانهای غیرجراحی )

۳٫ فیزیوتراپی

فیزیوتراپی به روشهای مختلف گرمادرمانی ٬ سرمادرمانی ٬ اولتراسوند ٬ ماساژ ٬ ورزش درمانی ٬ الکتروتراپی و غیره ٬ در بهبودبیماریهای استخوان و مفصل تأثیر فراوانی دارد. این درمانها بایدتوسط متخصص کارآزموده و تحت نظر پزشک متخصص انجام پذیرد. چه کاربرد نادرست آن ممکن است باعث بدتر شدن وضعیت بیماران گردد( درمان صافی کف پا و درمانهای غیرجراحی )

۴٫ درمانهای دارویی

درمانهای دارویی در غالب موارد همراه با سایر روشهای درمانی و درمان بیماریهای ارتوپدی بکار میروند عبارتند از:
(Analgesic) داروهای ضد درد
(NSAIDs) داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی
آنتی بیوتیکها
هورمونهای مختلف مثل کورتیکواستروئیدها و هورمونهای جنسی در کنترل بعضی از متاستازهای استخوانی ناشی ازسرطان پروستات
آرامبخشها و خوابآورها
(Cytotoxic) داروهای سیتوتوکسیک
B12 ٬ C ٬ D ویتامینهای مختلف مثل در موارد خاصی از داروهای دیگری در ضایعات استخوانها ومفاصل استفاده میگردد مثل استفاده از کالسیتونین وبیفسفونات در درمان بیماری پاژه و املاح کلسیم و فلوئوردر بیماران مبتلا به استئوپروز و غیره.  درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی 

۵٫ تزریقات موضعی بعضی از داروها

از این روش در موارد متعددی استفاده میگردد ٬ مثل تزریق داخل مفصلی کورتیکواستروئیدها در استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید ٬ تزریقات داخل غلاف تاندونی در  نوسینویتها ویماری دکورون ٬ تزریق داخل بورس ٬ در بورسیتها و تزریق در(Tennis محل اتصال عضلات به استخوان مثل آرنج تنیسبازان و غیره. Elbow)
امروزه از تزریق داخل استخوانی کورتیکواستروئیدها برای درمان کیستهای استخوانی استفاده میشود که در بسیاری ازموارد دارای نتایج خوبی بوده است.درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی 

۶٫ گچگیری

گچگیری از زمانهای قدیم کاربرد وسیعی در درمان ضایعات ستگاه محرکه داشته است . مهمترین موارد کاربرد گچ عبارتند از:
شکستگیها و دررفتگیها
بیحرکت کردن در عفونتهای استخوان و مفاصل و ضایعات التهابی آنها
ناهنجاریهای مادرزادی مثل پاچنبری ٬ دررفتگی مادرزادی ران و غیره
بیحرکت کردن اندام بعد از ا کثر اعمال ارتوپدی
بعضی از جراحان ترجیح می دهند به جای گچگیری ازفایبرگلاس که متشکل از باندهای آغشته به مواد پلاستیکی است استفاده نمایند زیرا سبکتر بوده و در مقابل آب مقاوم است .

۷٫ پروتز ٬ اورتوز و کفش طبی

بسیاری از بیماریهای اندامها و ستون فقرات را میتوان با کفش طبی و اورتوزهای مختلف درمان کرد. کفش طبی برای درمان کف پای صاف ٬ متاتارسوس ادا کتوس و پاچنبری به کار میرود.اورتوزهای مختلف برای درمان ضایعاتی نظیر پولیومیلیت ٬فلج مغزی ٬ دررفتگی مادرزادی ران ٬ بیماری پرتس ٬ اسکولیوز ٬کمردردهای مزمن ٬ تغییر شکلهای زانو در اثر راشیتیسم و غیره  مورد استفاده قرار میگیرد.
پروتز یا اندام مصنوعی برای بیمارانی که دچار قطع اندام به علل مختلف شدهاند ٬ بکار میرود. متخصص ارتوپدی بایداطلاعات کافی در مورد ساخت و کاربرد پروتز ٬ اورتوز و کفش طبی داشته باشد تا بتواند آن را در موقع مقتضی بکار برد .

۸٫ دستکاری مفاصل یا مانیپولاسیون انیپولاسیون و یا دستکاری استخوانها و مفاصل رل مهمی دررمان ضایعات استخوانها و مفاصل دارد. بسیاری از شکستگیها
را میتوان با مانیپولاسیون بدون عمل جراحی جا انداخته و اورتوز یا بریس درمان نمود ٬ علاوه بر آن محدودیت حرکات مفصلی ناشی ازضایعات و بیماریهای مفاصل را گاه میتوان با مانیپولاسیون درمان نمود. این کار باید با دقت و احتیاط خاص انجام پذیرد تااز عوارض ثانوی جلوگیری گردد.

۹٫رادیوتراپی

علاوه بر کاربرد رادیوتراپی در درمان تومورهای بدخیم استخوانی ٬ با تجویز مقادیر کم ٬ در جلوگیری از پیدایش نسوج (Paraarticular Ossification) استخوان تازه اطراف مفصلی بعد از تعویض کامل مفاصل مؤثر است.درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی 

 

درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *