کمربند طبی

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


موارد تجویز کمربند طبی (پارت 2)Reviewed by سلگی on Aug 7Rating: 5.0موارد تجویز کمربند طبی (پارت 2)همانطور که در مطلب قبل گفته شد کمربند طبی به کاهش برخی از کمردردها در شرایطی از قبیل بهبودی بعد از عمل، اسپوندیلولیستزیس ایستمی، اسپوندیلولیز و آرتروز کمک می کند. در این مطلب به معرفی سایر بیماری هایی که برای آنها کمربند طبی تجویز می شود می پردازیم. در برخی موارد ممکن است بریس کمر برای شرایط فوق توصیه نشود.

موارد تجویز کمربند طبی (پارت 2)

کمربند طبی، موارد تجویز کمربند طبی (پارت 2) موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

موارد تجویز کمربندطبی

همانطور که در مطلب قبل گفته شد کمربند طبی به کاهش برخی از کمردردها در شرایطی از قبیل بهبودی بعد از عمل، اسپوندیلولیستزیس ایستمی، اسپوندیلولیز و آرتروز کمک می کند. در این مطلب به معرفی سایر بیماری هایی که برای آنها کمربند طبی تجویز می شود می پردازیم. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در برخی موارد اگر درمان‌های دیگر مانند فیزیوتراپی، استفاده از گرما یا یخ و یا داروهای ضد درد مؤثرتر باشند، ممکن است بریس کمر برای شرایط فوق توصیه نشود.

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

شرایط تجویز کمربند طبی

علاوه بر سایر درمان‌های غیرجراحی کمربند طبی نیز می تواند در بهبود و تسکین درد ناشی از شرایط زیر موثر باشد:

شکستگی های فشاری مهره ها. یک بریس کمر سفت یا نیمه سفت ممکن است برای شکستگی های فشاری مهره به منظور کاهش ریزحرکات در سطح شکستگی یا مهره آسیب دیده و همچنین کاهش فشار روی ستون فقرات توصیه شود.

بیماری دژنراتیو دیسک یا فتق دیسک کمر. هنگامی که دیسک ستون فقرات شکسته و یا فتق کرده است، یک بریس سفت یا نیمه سفت می‌تواند به تثبیت و کاهش ریز حرکت‌ها در بخش آسیب‌دیده ستون فقرات کمک کند. همچنین ممکن است از یک بریس برای محدود کردن خم شدن و چرخش استفاده شود تا به تحمل وزنی که دیسک‌ها معمولا تحمل می‌کنند کمک کند.

تنگی کانال نخاعی. تجویز کمربند برای تنگی کانال ستون فقرات کمری با هدف کاهش فشار و محدود کردن ریزحرکات در قسمت تحتانی ستون فقرات است که می‌توانند باعث تحریک ریشه عصبی و درد رادیکولار شوند. در برخی موارد، بریس می‌تواند به تنظیم وضعیت بدن یا انتقال وزن به شکم با هدف تخلیه فشار از ستون فقرات کمک کند.

تنش و فشار عضلانی. در موارد نسبتاً نادر، ممکن است یک بریس انعطاف پذیر پشت برای کشیدگی عضلات کمر توصیه شود. بریس پشت می تواند با کاهش فشار روی ستون فقرات به کاهش تنش عضلانی کمک کند و در نتیجه میزان قدرت مورد نیاز در عضلات برای حمایت از ستون فقرات را کاهش دهد. علاوه بر این، گرمای بریس می‌تواند به شل شدن عضلات منقبض کمک کرده و به تسکین درد کمک کند. استفاده از کمربند برای آسیب یا ضعف عضلانی معمولاً برای بیش از 2 تا 4 روز توصیه نمی شود.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *