کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


معرفی انواع ارتوز قوزک پا و درمان های مرتبط (پارت 2)Reviewed by سلگی on Jul 26Rating: 5.0معرفی انواع ارتوز قوزک پا و درمان های مرتبط (پارت 2)در این مطلب به معرفی انواع ارتوز قوزک پا و سایر درمان های مرتبط شامل ارتوز قوزک پای انعطاف پذیر، واکر ارتوتیک مهارکننده شارکوت، ارتوز قوزک پای ذخیره و آزاد کننده انرژی، ارتوز سوپرامالئولار قوزک پای هیبریدی، ارتوز های قالبگیری می پردازیم. علاوه بر اینها گزینه های آماده برای پوشیدن و بریس های فیبر کربنی وجود دارند.

معرفی انواع ارتوز قوزک پا و درمان های مرتبط (پارت 2)

انواع ارتوز، معرفی انواع ارتوز قوزک پا و درمان های مرتبط (پارت 2) موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

معرفی انواع ارتوز قوزک پا و درمان های مرتبط

در این مطلب به معرفی انواع ارتوز قوزک پا و سایر درمان های مرتبط شامل ارتوز قوزک پای انعطاف پذیر، واکر ارتوتیک مهارکننده شارکوت، ارتوز قوزک پای ذخیره و آزاد کننده انرژی، ارتوز سوپرامالئولار قوزک پای هیبریدی، ارتوز های قالبگیری می پردازیم. علاوه بر اینها گزینه های آماده برای پوشیدن و بریس های فیبر کربنی وجود دارند. این دستگاه ها ممکن است برای افرادی مناسب باشند که دچار افتادگی پای خفیف تا متوسط هستند.

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

ارتوز قوزک پای انعطاف پذیر

AFO های انعطاف پذیر سبک وزن هستند و به بلند کردن انگشتان پا در حین راه رفتن برای جلوگیری از زمین خوردن، افتادن و سیلی پا کمک می کنند.

ارتوزهای قوزک پای ذخیره و آزادکننده انرژی (ESR-AFO)

این دستگاه‌ها حرکت طبیعی‌تری را تسهیل می‌کنند و در عین حال از ماهیچه‌های ضعیف اطراف قوزک پا پشتیبانی می‌کنند و دامنه حرکتی موردنظر را امکان‌پذیر می‌کنند. ویژگی «ذخیره و آزادکننده انرژی» از قسمتهای «فنرمانند» آن‌ها ناشی می‌شود. این قسمتها انرژی ماهیچه‌ای را ذخیره می‌کنند و سپس این انرژی را آزاد می‌کنند تا پایه پلاستیکی خم شود.

واکر ارتوتیک مهارکننده شارکوت (CROW)

این AFO ها با پوسته تاشو و کفی گهواره ای طراحی شده اند. هدف آنها از محصور کردن کامل قوزک پا و پا، توزیع فشار و محافظت و بی حرکت کردن پا و قوزک پا است. آنها اغلب برای مدیریت زخم یا پای نوروپاتیک ناپایدار تجویز می شوند.

این وسیله ممکن است برای بیماری های زیر مناسب باشد:

  • دیابت
  • پای شارکوت
  • نوروپاتی

ارتوزهای سوپرامالئولار هیبریدی قوزک پا، (Hybrid-AFO)

این AFO های دو تکه دارای یک بریس SMO انعطاف‌پذیرتر و کوچک‌تر در داخل یک AFO سفت‌تر هستند تا نسبت به یک طراحی سفت و سخت سنتی کنترل و پشتیبانی بیشتری روی پا داشته باشند.

این دستگاه ممکن است برای بیماری های زیر مناسب باشد:

  • فلج مغزی (CP)
  • آسیب مغزی تروماتیک (TBI)

انواع ارتوز قالبگیری

مجموعه‌ای از قالب‌های فایبرگلاس سبک روی بازو یا پا نصب می‌شوند تا یک کشش ثابت به عضلات به منظور افزایش دامنه حرکتی اعمال شود. معمولاً نصب پس از یک تا دو هفته پس از تزریق بوتاکس انجام می شود. یک گچ بر روی ساق پا یا بازو گذاشته می‌شود و برای یک دوره مشخص از 10 روز تا 2 هفته در آنجا باقی می‌ماند. پس از آن، گچ برداشته می شود و دامنه حرکت مجددا ارزیابی می شود.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *