درمان صافی کف پا با ورزش کردن | ورزش های اصلاحی برای درمان صافی کف پا

درمان صافی کف پا با ورزش کردن | ورزش های اصلاحی برای درمان صافی کف پاReviewed by یاسین بهره ملا on Sep 10Rating: 4.5درمان صافی کف پا با ورزش کردن | ورزش های اصلاحی برای درمان صافی کف پاامروز با مقاله درمان صافی کف پا با ورزش کردن در خدمت شما عزیزان هستیم . همان طور که میدانید بیماری صافی کف پا بیماری است که در آن بیمار هنگام راه رفتن زیاد در کف پای خود احساس درد شدید می کند . با آرامیس طب همراه باشید تا برای شما روش درمان صافی کف پا با ورزش کردن را توضیح دهیم .

با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی آرامیس طب ؛

امروز با مقاله درمان صافی کف پا با ورزش کردن در خدمت شما عزیزان هستیم . همان طور که میدانید بیماری صافی کف پا بیماری است که در آن بیمار هنگام راه رفتن زیاد در کف پای خود احساس درد شدید می کند . با آرامیس طب همراه باشید تا برای شما روش درمان صافی کف پا با ورزش کردن را توضیح دهیم .

صافی کف پا بیشتر در کودکان رایج است ، اگر کودکتان در هنگام راه رفتن احساس درد نمی کند نیازی به مراجعه به متخصص نیست و به اسکن کف پا نیازی نخواهد داشت . این نکته را توجه داشته باشید ، ممکن است کودک شما بدون هیچ گونه احساس دردی به دویدن و پریدن بپردازد بدون آن که میزان صافی کف پای وی بیشتر شود . در سنین بالاتر در کودکان اگر صافی کف پا از نوع انعطاف پذیر باشد و کودک احساس درد نکند ، نیازی به درمان نیست .

صافی کف پا بیماری است که می توان با پوشیدن کفش مناسب و یا انجام حرکات ورزشی درست به اصلاح و درمان آن پرداخت . اگر شما هم به بیماری صافی کف پا مبتلا هستید ، نکات زیر را حتما مد نظر داشته باشید :

 • از کفش های طبی و کفش هایی که قوس کف پا را حفظ می کنند استفاده نمایید .
 • اگر کف پای شما سفت شده باشد ، نیاز به درمان دارد و باید مراحل درمان طی شود .
 • اگر می خواهید پیوستگی قوزک پا حفظ شود باید روند درمان تداوم داشته باشد .
 • اگر با استراحت کردن ، درد کف پای شما بهبود پیدا نمی کند باید حتما عمل جراحی صورت گیرد . البته این را در نظر داشته باشید که عمل جراحی آخرین مرحله از روند درمانی می باشد .
 • با انجام دادن ورزش های کششی که سبب کشیده شدن تاندون ها می شوند ، می توانند برای درمان این عارضه مفید باشند .
 • کف پای صاف در افراد با سنین بالا به وسیله داروهای ضد درد و گاهی اوقات با عمل جراحی درمان می شود .
 • در موارد شدید عمل جراحی می تواند شامل ترمیم تاندون باشد .

معرفی چند ورزش برای اصلاح صافی کف پا :

ورزش هایی که در زیر معرفی می کنیم ، باید موارد زیر را بهبود ببخشند .

 • در این ورزش ها باید عضله درشت نی قدامی تقویت شود .
 • عضلات درون گرداننده تقویت شده و بهبود یابند .
 • عضلات برون گرداننده کشش یابند .
 • عضله دوقلو پشت ساق و تاندون آشیل تحت کشش قرار گیرند .

ورزش هایی که در زیر به شما معرفی می کنیم ، ورزش های اصلاحی جهت بهبود صافی کف پا می باشند . برای اینکه روند بهبودی به خوبی صورت گیرد باید ورزش های زیر را در روز حداقل دو بار انجام دهید .

تمرین کششی فاشیای کف پا و تاندون آشیل :

در هنگام صبح می توانید این تمرین کششی را انجام دهدید . با توجه به تصویر یک حوله را دور قسمت برجسته پا کمی پایین تر از انگشتان قرار دهید . در این حالت زانو را راست نگه دارید و پنجه پا را به سمت بدن خود بکشید . این حالت را در هر بار انجام باید ۳۰ ثانیه نگه دارید . برای هر پا باید این تمرین را ۳ بار تکرار کنید .

تمرین کششی فاشیای کف پا و تاندون آشیل

انجام شنا روی دیوار برای کشش تاندون آشیل :

تاندون آشیل بافت فیبری می باشد که انتهای عضلات پشت ران و ساق پا می باشد و به استخوان پاشنه وصل می شود . برای اینکه تاندون آشیل تحت تاثیر قرار گیرد این تمرین را باید یک بار با زانوی راست و بار دیگر با زانوی خمیده انجام دهید . این تمرین را باید در روز دو مرتبه انجام دهید .

مراحل انجام این تمرین به این صورت می باشد که اول رو به روی دیوار بایستید و دست های خود را هم سطح با شانه ها روی دیوار قرار دهید و مطابق شکلی که در زیر مشاهده می کنید ، یک پا را جلو و پای دیگری عقب باشد . به این نکته توجه داشته باشید که پای جلویی شما باید ۳۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد . زانوی جلو باید مقداری خم باشد و زانوی پشتی را صاف نگه داشته باشید . خب در این حالت با کف دست ها به دیوار فشار وارد کنید تا در ساق پای عقب احساس کشیدگی کنید . چند ثانیه باید در این حالت بمانید . این تمرین را باید ده مرتبه تکرار کنید . یک حالت دیگر برای این تمرین وجود دارد این که پای عقبی را کمی جلوتر بیاورید تا زانوی عقبی کمی خم شود و مانند حالت اول راست نباشد . این تمرین را نیز ده مرتبه تکرار کنید .

جمع کردن حوله به وسیله انگشتان پا :

در این تمرین کششی به دلیل اینکه حوله یا پارچه ای به وسیله انگشتان پا جمع می کنید ، این حرکت سبب تقویت عضلات خم کننده انگشتان پا می شود . برای این کار باید یک حوله را پهن کرده و به وسیله انگشتان پا آن را جمع کنید . این تمرین را باید دو بار در روز و هر بار به مدت ۱۰ بار تکرار کنید .

چند تمرین کششی مناسب برای تقویت عضلات خم کننده انگشتان پا

اولین تمرین : روی یک سطح صاف بشینید و زانوهای خود را مطابق تصویر شماره ۱ ، یک حوله را از زیر پنجه خود رد کنید و با دو دست این حوله را به سمت داخل بکشید . این وضعیت را باید به مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید . این حرکت باید ۳ مرتبه تکرار شود .

دومین تمرین : در این تمرین باید روی یک صندلی نشسته و یک پای خود را روی زانوی دیگر بگذارید . در این جا باید انگشتان پا را به وسیله دست خود گرفته و به سمت عقب بکشید ، این وضعیت را باید به مدت ۱۵ ثانیه حفظ کنید . این حرکت را باید ۳ مرتبه تکرار کنید .

معرفی چند ورزش برای اصلاح صافی کف پا

سومین تمرین : در این تمرین باید پنجه پای خود را روی یک لبه قرار داده و پاشنه را به سمت پایین حرکت دهید به طوری که کشش مناسب را در کف پای خود احساس کنید بدون آن که احساس درد شدید کنید . این وضعیت را نیز به مدت ۳۰ ثانیه حفظ نمایید . این تمرین را نیز به مدت ۳ مرتبه تکرار کنید .

امیدواریم که مقاله درمان صافی کف پا با ورزش کردن برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و بتوانید از آن استفاده لازم را برده باشید . دیگر مقالات وب سایت آرامیش طب را حتما مطالعه بفرمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *