بریس ارتوپدی ستون فقرات یا ارتز فقرات

بریس ارتوپدی ستون فقرات | یک بریس ارتوپدی ستون فقرات چگونه است ؟Reviewed by یاسین بهره ملا on Sep 17Rating: 4.5بریس ارتوپدی ستون فقرات | یک بریس ارتوپدی ستون فقرات چگونه است ؟بریس ارتوپدی ستون فقرات با بی حرکت نگه داشتن مهره های ستون فقرات به بهبود شکستگی ها کمک شایانی می کند . یک بریس مناسب از ستون فقرات حمایت کرده

با عرض سلام خدمت شما همراهان همیشگی آرامیس طب ؛

امروز با مقاله بریس ارتوپدی ستون فقرات چگونه هستند در خدمت شما عزیزان هستیم . بریس های ستون فقرات شامل ارتزهای آماده و یا ثابت و پیچشی سفارشی برای درمان انحراف کمر و یا شکستگی آن می باشند . ارتز یا بریس ارتوپدی ستون فقرات را نیز می توان مانند سایر بریس ها برای گردن و جاهای دیگر نیز استفاده کرد .  اگر ستون فقرات هم راستا نباشد می تواند ریشه های عصبی و نخاع را دچار مشکل کند و باعث ایجاد درد و حتی فلج شدن ، شوند .

بریس ارتوپدی ستون فقرات ، می تواند ستون فقرات را در راستای محور خود قرار دهد و آن را بهبود بخشیده و از آن محافظت کند . یک بریس ستون فقرات می تواند تورم مفاصل و کج پشتی را کم کرده و عملکرد عصبی و عضلانی را بهبود بخشد . وقتی که ستون فقرات حرکت می کند ، سبب حرکت هایی در بالا و پایین ستون فقرات می شود . یک بریس ارتوپدی ستون فقرات می تواند در حفظ مناطق آسیب دیده ستون فقرات کمک زیادی کند .

بریس ارتوپدی ستون فقرات با بی حرکت نگه داشتن مهره های ستون فقرات به بهبود شکستگی ها کمک شایانی می کند . یک بریس مناسب از ستون فقرات حمایت کرده و از بیشتر شدن انحراف ستون فقرات جلوگیری می کند . در طی فرآیند درمان ستون فقرات برای حمایت از آن از بریس ارتوپدی استفاده می شود ، همچنین این حمایت از لگن نیز صورت می گیرد . بریس ارتوپدی ستون فقرات معمولا سفت و سخت هستند که عملکرد استخوان ها و رباط های آسیب دیده را بهبود می بخشند .

بریس ستون فقرات

یک بریس چگونه عمل می کند یا به عبارتی عملکرد یک بریس چگونه است ؟

اغلب از بریس ها برای کج پشتی های اکتسابی و کج پشتی های ذاتی استفاده می شود . بریس ها از بدتر شدن انحراف ستون فقرات جلوگیری می کنند . با استفاده بیشتر از بریس ، تاثیر آن نیز به مراتب بهتر خواهد بود . بریس ها از این جهت بسیار موثر هستند زیرا که انحراف ستون فقرات سریع کنترل می کنند . در کودکان به دلیل اینکه در حال رشد هستند باید از همان ابتدا برای درمان انحراف از بریس استفاده شود . استفاده از بریس صرفا مانع از بیشتر شدن انحراف ستون فقرات نمی شود و باید در کودکان تا زمانی که در حال رشد هستند از آن استفاده نمود . ذکر این نکته نیز بسیار مهم است که تا انحراف متوسط است از بریس استفاده نمایید نه زمانی که انحراف خیلی شدید شود و درمان آن سخت گردد .

آناتومی ستون فقرات

در مقالات قبلی آناتومی ستون فقرات را در حد آشنایی اولیه برای شما توضیح دادیم . اگر بخواهیم خلاصه بگوییم ستون فقرات از ۷ مهره در ناحیه گردن ، ۱۲ مهره در ناحیه پشت قفسه سینه ، ۵ مهره کمری و استخوان خاجی تشکیل شده است . تاندون ها و اعصاب بسیار زیادی در ستون فقرات وجود دارند .

مواردی که در آن ها از بریس ارتوپدی ستون فقرات استفاده می شود را در زیر برای شما نام می بریم :

 • روماتیسم ستون فقرات
 • پیوند استخوان
 • اسکولیوز یا همان کج پشتی
 • ورم کردن مفاصل
 • بعد از عمل جراحی
 • شکستگی در ستون فقرات
 • پوکی استخوان
 • اختلال استخوان زایی

اهداف استفاده از بریس ارتوپدی ستون فقرات

 • کمک به انطباق با سطوح
 • مراقبت کردن از ستون فقرات در برابر نیروهای خارجی
 • ایجاد محدودیت در حرکات ستون فقرات
 • توزیع فشار روی ستون فقرات
 • ایجاد ثبات در ستون فقرات در هنگام راه رفتن و …

بریس ارتوپدی ستون فقرات یا ارتز فقرات چگونه ساخته می شود ؟

هنگامی که می خواهند برای یک بیمار که ستون فقرات وی دچار مشکل شده است یا انحراف دارد بریس بسازند ، ابتدا پزشک آن را ارزیابی می کند . در این هنگام بیمار می تواند به حالت خوابیده روی سینه و یا ایستاده باشد تا ارزیابی وی برای ساخت بریس انجام شود . متخصص باید اطمینان حاصل نماید که بیمار در موقعیت مناسبی قرار گرفته است تا بتواند ارزیابی درستی روی وی صورت گیرد . متخصص نیاز فرد به بریس را بررسی می کند و متناسب با نیاز بدنی وی اقدام به طراحی مناسب برای وی خواهد کرد . بریس ستون فقرات دارای اجزای سخت هستند که در بریس برای تضمین استفاده درست از کمربند استفاده می شود .

بریس ارتوپدی ستون فقرات یا ارتز فقرات

کاربردهای بریس ستون فقرات

زمانی بریس های ارتوپدی ستون فقرات بهتر عمل می کنند که به طور مستقیم روی پوست باشند یا زیر آن ها یک زیرپوش نازک قرار گرفته باشد . البته ناگفته نماند که پوشیدن بریس ارتوپدی ستون فقرات دستورات خاصی دارد که متخصص خود برای بیمار توضیح خواهد داد . همچنین پوشیدن بریس های ستون فقرات زمان بندی خاصی دارند که خود متخصص به بیمار آن ها را گوشزد خواهد کرد .

عادت کردن به بریس ستون فقرات ، ممکن است کمی زمان بر باشد . بریس ستون فقرات نباید به گونه ای باشد که موجب درد در بیمار شود . اما اندکی درد در اوایل پوشیدن آن ها طبیعی می باشد . در بین هر بار پوشیدن بریس نباید بیش از دو هفته فاصله باشد ، زیرا تاثیر درمانی آن کاهش پیدا می کند . اگر بعد از پوشیدن بریس ، وقتی که دو هفته از پوشیدن آن گذشت همچنان احساس درد می کردید باید به متخصص مراجعه کنید . اگر هرگونه تغییری در پوشیدن بریس احساس کردید اعم از درد و یا تغییر در اندازه ، حتما با متخصص در میان بگذارید . بریس های ستون فقرات در صورت داشتن هر گونه مشکل می توانند به راحتی بازسازی و یا درمان شود .

جمع بندی :

در کل از بریس ستون فقرات برای درمان انحراف ستون فقرات استفاده می شود . بریس ها باعث ایجاد محدودیت در حرکات ستون فقرات ، ایجاد محدودیت در حرکات ستون فقرات و … می شوند .بریس ستون فقرات دارای اجزای سخت هستند که در بریس برای تضمین استفاده درست از کمربند استفاده می شود . زمانی بریس های ارتوپدی ستون فقرات بهتر عمل می کنند که به طور مستقیم روی پوست باشند یا زیر آن ها یک زیرپوش نازک قرار گرفته باشد .

امیدواریم که مقاله بریس های ستون فقرات چگونه هستند برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و از آن استفاده لازم را برده باشید . دیگر مقالات آرامیس طب را حتما مطالعه بفرمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *