در رفتگی مادرزادی لگن

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


در رفتگی مادرزادی لگنReviewed by آرامیس on Mar 30Rating: 5.0در رفتگی مادر زادی لگندر رفتگی مادر زادی لگن

در رفتگی مادرزادی لگن

در رفتگی مادرزادی لگن یا همان دیسپلازی مفصل ران: دلیل این نام اینست که در کودکی مفصل ران کودک در رفته است. و نتوانسته رشد کامل خود را داشته باشد برای همین در بزرگسالی همان دررفتگی مفصل ران تبدیل به دیسپلازی لگن میشود. چون این بیماری به دلایل نا مشخص از دوران جنینی شکل میگیرد بنابراین نکته مهم در درمان آن زمان است یعنی درمان هرچه زود تر این اختلال .
بهترین زمان درمان در بدو تولد نوزاد است توسط بستن کمربند خاص به کمر و پاهای کودو. در ۶ماهگی درمان به صورت جااندازی و گچگیری است. در ۱ سالگی به بعد به صورت جراحی میباشد. همانطور که مطالعه کردید هر چه سن درمان بالاتر برور درمان سخت تر و پیچید.ه تر خواهد بود. نوعی عمل جراحی که در آن پزشک جراح می بایست استخوان های اطراف حفره ای به نام استابولوم (یک حفره عمیق که سر استخوان ران درآن قرار گرفت.ه است ) رابشکند و با ایجاد تغییر در وضعیت حفره منجر به قرار گیری بهتر آن در بالای سر استخوان ران بشود .
شدت این اختلال متفاوت است یعنی گاهی دررفتگی کامل نیست ویا خیلی خفیف است .درست است که از ۲سالگی به بعد دررفتگی باجراحی خوب میشود اما درمان قطعی برای سنین بالاتر در صد کمتری دارد.
اگر دررفتگی در سنین بزرگسالی باشد نباید انتظار درمان عالی را داشت اما میتوان ان را بهتر کرد .

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

۳نوع از دیسپلازی هیپ(دررفتگی لگن):

  • دیسپلازی مفصل ران بدون ساییدگی (نیمه دررفتگی)
    دیسپلازی مفصل ران همراه با ساییدگی
    در رفتگی کامل مفصل ران
    در مورد اول که اگر درمان نشود تبدیل به آرتروز خواهد شد باید عمل جراحی استئوتومی انجام بشود که در این روش اطراف حفره استابولوم شکست.ه می شود تا در وضعیت بهتری قرار بگیرد .

بیماران با آرتروز مفصل لگن باید همیشه مسکن را به عنوان یک داروی مهم استفاده کنند زیرا در غیر این صورت دچار فشارهای عصبی شده و به تبع آن درد بیشتری رو متحمل میشوند . دردرفتگی کامل چون سراستخوان کاملا از حفره بیرون است و ساییدگی وجود ندارد بیمار درد رااحساس نمیکند و بیشتر آنها احساس لنگش دارندبه تدریج دچار قوس کمر میشوند و در نتیجه کمر درد خواهند داشت .

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب  مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی  آماد.ه  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱-   طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت  پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجا می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *