عوارض ناشی از زانوی پرانتزیReviewed by آرامیس طب on Apr 28Rating: 5.0عوارض ناشی از زانوی پرانتزی عوارض ناشی از زانوی پرانتزی

عوارض ناشی از زانوی پرانتزی

عوارض ناشی از زانوی پرانتزی ، موضوعی است که قصد داریم در این مقاله در مورد آن بنویسیم . همانگونه که در مقالات قبلی اشاره کردیم در اکثر کودکان زیر دو سال، قوس پاها میتواند ناشی از تغییر طبیعی ظاهر پا باشد. پزشکان به این گونه از قوس پا زانوی پرانتزی فیزیولوژیک می گویند.کودکانی که دچار پای پرانتزی فیزیولوژیک هستند ، قوس پا در حدود ۱۸ ماهگی به آرامی رو به بهبود می گذارد و این بهبودی با رشد کودک ادامه پیدا میکند.

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

زانوی پرانتزی چه عوارضی دارد ؟

زانوی پرانتزی میتواند عوارض بسیار زیادی برای فرزندان ما به همراه داشته باشد. همانگونه که قبلا هم اشاره کردیم عارضه ی زانوی پرانتزی حتی در سنین بزرگسالی نیز میتواند به وجود بیاید. البته لازم به ذکر است که رشد غیر طبیعی استخوانها می تواند باعث بوجو امدن زانوی پرانتزی در افراد بالغ و کودکان شود.

برای مثال یکی از آنومالی های استخوانی، کیست ساده استخوانی میباشد که نزدیک ناحیه ی رشد استخوان در پاها و دست ها ایجاد میشود. این بیماری موجب نازک شدن استخوان و شکستگی استخوان شود. معمولا پزشکان کیستها را از طریق تزریق کورتون در زانوها درمان می کنند. اما در اینجا به تعدادی از عوارض زانوی پرانتزی اشاره میکنیم.

از جمله عوارض زانوی پرانتزی میتوانیم به کوتاهی عضلات ناحیه داخلی، مانند عضلات نیمه غشایی و نیمه وتری، راست داخلی و درشت نئی قدامی -راه رفتن اردک وار – کاهش ارتفاع پایین تنه – چرخش ساق – تغییر زاویه کشکک ها و تمایل آنها به داخل – سائیدگی بیش از حد کناره خارجی کفش – کشیدگی رباط ها و کپسول خارجی زانو و کوتاهی رباط ها و کپسول جانب داخلی زانو و مچ پا – درد و احساس خستگی زودرس – ضعف عضلات ناحیه خارجی، مانند عضلات کشنده پهن نیام، دوسر رانی و نازک نئی – آرتروز زودرس و … اشاره کنیم .

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه  از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب  مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی  آماده  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجه کنندگان گرامی باشد:

۱-   طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت  پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجا می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *