کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


معرفی انواع ارتوزهای انگشتی، مچ دست و آرنجReviewed by سلگی on Jul 10Rating: 5.0معرفی انواع ارتوزهای انگشتی، مچ دست و آرنجانواع ارتوزهای انگشتی، مچ دست و آرنج همانطور که از نام آنها مشخص است همزمان نواحی انگشتان، مچ دست و آرنج را تحت پوشش قرار می دهد. اجزای رویه ساعد که برای تناسب دقیق تر استفاده می شوند ممکن است قابل تعویض باشند. این ارتوز روی بازوی چپ یا راست قرار می گیرد.

معرفی انواع ارتوزهای انگشتی، مچ دست و آرنج

انواع ارتوز، معرفی انواع ارتوزهای انگشتی، مچ دست و آرنج موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

معرفی انواع ارتوز های انگشتی، مچ دست و آرنج

انواع ارتوزهای انگشتی، مچ دست و آرنج همانطور که از نام آنها مشخص است همزمان نواحی انگشتان، مچ دست و آرنج را تحت پوشش قرار می دهد. ارتوز آرنج از یک ساختار پلی اتیلن سبک وزن ساخته شده است که با فوم سلول بسته بهداشتی پوشانده شده است. اجزای رویه ساعد که برای تناسب دقیق تر استفاده می شوند ممکن است قابل تعویض باشند. این ارتوز روی بازوی چپ یا راست قرار می گیرد.

بریس یا ارتوز چیست ؟
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

انواع ارتوز های انگشتی، مچ دست و آرنج (EWHFO)

انواع ارتوزهای انگشتی، مچ دست و آرنج برای کمک یا جلوگیری از خم شدن آرنج استفاده می‌شوند، اما مفاصل دیگر را نیز درگیر می‌کنند. این دستگاه ها اغلب برای جلوگیری از کاهش دامنه حرکتی در سرتاسر آرنج، مچ دست و دست استفاده می شوند. EWHFO ها ممکن است مفاصلی در آرنج یا مچ دست داشته باشند تا امکان تغییر تنظیمات را فراهم کنند.

این وسیله ممکن است برای شرایط زیر مناسب باشد:

  • فلج مغزی (CP)
  • سکته
  • مولتیپل اسکلروزیس (MS)
  • آسیب تروماتیک مغز
  • آسیب نخاعی
  • شرایطی که نیاز به مدیریت وضعیت اندام دارد

انواع ارتوز آرنج (EO)

انواع ارتوز Eo از آرنج حمایت می کنند و می توانند برای مقاومت در برابر حرکت یا کمک به خم شدن آرنج برای کشش تدریجی استفاده شوند. EO ها همچنین می توانند برای پشتیبانی و موقعیت یابی مناسب اندام نیز استفاده شوند.

این وسیله ممکن است برای شرایط زیر مناسب باشد:

  • آسیب های بافت نرم از جمله آسیب های لیگامانی
  • بعد از جراحی
  • شرایطی که منجر به خودآزاری می شود
  • شرایطی که نیاز به مدیریت وضعیت اندام دارد

نکته در رابطه با دریافت مراقبت مناسب

انتخاب نحوه درمان با بریس مناسب نیاز به ارزیابی تخصصی توسط یک ارتوتیست معتبر دارد که در علم بیومکانیک و نحوه حرکت بدن آموزش دیده است. ضروری است انتخاب هر یک از ارتوز مورد نظر شما تحت نظارت ارتوتیست شما انجام گیرد. بنابراین لازم است اطمینان حاصل کنید که این محصولات برای مراقبت از نیازهای شما تناسب دارند.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *