درمان زانوی پرانتزی و نشانه شکستگی مرضی

درمان زانوی پرانتزی و نشانه شکستگی مرضی ،  در این مقاله قصد داریم تا در مورد درمان زانوی پرانتزی و نشانه شکستگی مرضی بنویسیم . اما بهتر از قبل از پرداختن به موضوع درمان زانوی پرانتزی و نشانه شکستگی مرضی در خصوص نشانه های بالینی شکستگی های مرضی  صحبت کنیم تا در مقالات بعدی بتوانیم درک بیشتری از موضوع درمان زانوی پرانتزی و نشانه شکستگی مرضی داشته باشیم. ( درمان زانوی پرانتزی و نشانه شکستگی مرضی )

نشانه های بالینی

نشانه های بالینی این شکستگی مانند شکستگیهای معمولی است . گاه بیماری اصلی که باعث ضعف استخوانی شده قبلاً تشخیص داده شده است و بعضی اوقات بعد از شکستگی به وجود آن پی برده می شود. در این مورد آزمایشهای لازم برای تشخیص بیماری اصلی ضروری است.( درمان زانوی پرانتزی و نشانه شکستگی مرضی )

درمان

مسئلهای که غالباً مطرح می شود این است که آیا شکستگی  مرضی جوش می خورد یا نه ؟ در پاسخ باید گفت که در ا کثر مواردبلی . “ارنست ا گرتر” معتقد است که بعد از هر شکستگی خاصیت ترمیمی بدن ٬ بیماری اصلی را فراموش میکند و شروع به ترمیم شکستگی میکند ولی ضمن ترمیم ٬ به یاد میآورد که استخوان معیوب است و پدیده جوش خوردن تا اندازهای تغییر میکند. در مورد شکستگیهای مرضی که در اثر بیماریهایی مانند دیسپلازی لیفی ٬ استئوژنز امپرفکتا و بیماری پاژه بهوجود میآید ٬
شکستگی را مثل شکستگیهای غیرمرضی درمان میکنند. گاه دراثر بیماری اصلی تغییر شکلی در استخوان بهوجود آمده است و شکستگی مرضی در استخوان تغییر شکل یافته ایجاد میشودمثل استئوژنز امپرفکتا. در این صورت بهتر است ضمن عمل جراحی برای ثابت کردن شکستگی ٬ تغییر شکل استخوان را هم اصلاح کرد.
شکستگی مرضی ناشی از تومورهای بدخیم استخوانی را بهتر است با عمل جراحی ثابتکرد و بدین وسیله بیمار را از درد و ناراحتی ناشی از شکستگی نجات داد. نباید تصور کرد ٬ چون بیمار مثلاً سه ماه دیگر بیشتر زنده نیست ٬ عمل جراحی لزومی ندارد؛ باید کاری کرد که بیمار مدت باقیمانده را در آرامش بگذراند. این موضوع بخصوص در مورد میلوم متعدد صادق است ٬ زیرا توقف طولانی بیمار در بستر با خطراتی مانندعوارض کلیوی همراه است و بنابراین بهتر است هرچه زودتر او
را به راه انداخت .
در بیمار مبتلا به شکستگی مرضی ناشی از تومورهای بدخیم ٬ ضمن ثابت کردن شکستگی با میخ ٬ پیچ و پلا ک استخوانی ٬ اطراف محل شکستگی را با سیمان استخوانی ثابت میکنند تا زمان خاصی برای جوش خوردن لازم نباشد و بیماربتواند بزودی به زندگی عادی خود ادامه دهد. در موردشکستگیهای مرضی ناشی از کیستهای استخوانی بعضی ازمتخصصین معتقدند که آنها را باید به صورت غیرجراحی درمان کرد. گاه اتفاق میافتد که بعد از جوش خوردن شکستگی ٬ کیست استخوانی خودبخود پر می شود ولی در صورتی که بعد از جوش خوردن شکستگی ٬ هنوز کیست باقی باشد باید آن را نیز درمان کرد. در حالی که گروهی دیگر معتقدند که بهتر است از همان ابتداکیسترا تخلیه کرد و آن را با پیوند استخوان پُر ساخت.

شکستگی مرضی

* در استخوانی به وجود میآید که به علل مختلف ضعیف شده باشد.
* تومورها ٬ کیستهای استخوانی ٬ استئومیلیت ٬ استئوژنز امپرفکتا از عواملی هستند که باعث ضعف استخوان میشوند.
* شکستگی در اثر ضربه جزئی به وجود میآید.
* شکستگی را باید بدون توجه به علتآن درمان نمود.
* گاه لازم است علاوه بر وسایل لازم ٬ از سیمان استخوانی برای ثابت کردن شکستگی استفاده نمود.

زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ازمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *