درمان زانوی پرانتزی و انواع ضایعات ناکامل نخاع

درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضیReviewed by ندا سلگی on Mar 2Rating: 5.0درمان زانوی پرانتزی و شکستگيهاي مرضيدرمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی

درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی

درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی، در این مقاله قصد داریم تا در مورد درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی بنویسیم . اما بهتر از قبل از پرداختن به موضوع درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی در خصوص شکستگیهای مرضی صحبت کنیم تا در مقالات بعدی بتوانیم درک بیشتری از موضوع درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی داشته باشیم. ( درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی )

شکستگیهای مرضی

شکستگی مرضی شکستگی است که در استخوانی که به علل بیماریهای مختلف دچار ضعف شده است بهوجود میآید. سببشناسی همانطور که گفته شد این شکستگی در استخوانی بهوجود میآید که در اثر بیماری قبلی دچار ضعف شده است و ضربه مختصری باعث شکستگی آن می شود و گاه حتی استخوان خودبخود بدون هیچ گونه ضربهای می شکند. بیمار غالباً مدتی قبل از شکستگی از مختصر درد و ناراحتی در اندامی که دچارشکستگی مرضی میشود شکایت دارد.
مهمترین بیماریهایی که باعث شکستگی مرضی میشوندعبارتند از:

زانوی پرانتزی در کودکان,زانوی پرانتزی,زانوی پرانتزی+درمان,زانوی پرانتزی حرکات اصلاحی,زانوی پرانتزی ارثی,زانوی پرانتزی چیست,زانوی پرانتزی چگونه درمان میشود,زانوی پرانتزی خفیف,زانوی پرانتزی در بزرگسالان,زانوی پرانتزی نی نی سایت,

( درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی )

اول . بیماریهای موضعی :

۱٫ عفونتهای استخوانی مثل استئومیلیت مزمن .
۲٫ تومورهای خوش خیم استخوانی مثل انکندروم .

۳٫ تومورهای بدخیم استخوانی :

الف ) اولیه مثل سارکوم یوئینگ ؛

ب) متاستاز : مثل سرطانهای ریه ٬ پستان و کلیه که به استخوان متاستاز داده باشند.

۴٫ آسیبهای دیگر استخوانی مثل کیست استخوانی ٬ دیسپلازی لیفی و گرانولوم ائوزینوفیلی .

۵٫ علل دیگر مانند استئوپروز بعد از رادیوتراپی ٬ استئوپروز موضعی متعاقب بیحرکتی طولانی و یا ضعیف بودن استخوان در بیماران مبتلا به پولیومیلیت .

( درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی )

دوم. بیماریهای عمومی :

۱٫ بیماریهای مادرزادی مثل استئوژنز امپرفکتا.

۲٫ تومورهای منتشر:

الف) اولیه : مثل میلوم متعدد؛
ب) ثانویه : مثل متاستازهای پرا کنده استخوانی.

۳٫ پوک شدن استخوانها در اثر پرکاری پاراتیروئید ٬ بیماری کوشینگ ٬ راشیتیسم ٬ راشیتیسم کلیوی ٬ بیماریهای گوارشی مثل سلیا ک ٬ استئاتوره و علل تغذیهای و بالاخره پوکی . ( Senile Osteoporosis) استخوانی پیری

  ۴٫ بیماریهای دیگر استخوانی مثل بیماری گوشه دیسپلازی لیفی با ضایعات استخوانی متعدد. ( درمان زانوی پرانتزی و شکستگیهای مرضی )

زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *