درمان زانوی پرانتزی با طب سنتی,درمان زانوی پرانتزی,درمان زانوی پرانتزی با ورزش,درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی,درمان زانوی پرانتزی در بزرگسالی,درمان زانو پرانتزی,درمان زانو پرانتزی با ورزش,درمان زانوهای پرانتزی,درمان زانو پرانتزی در بزرگسالان,درمان زانو پرانتزی بدون جراحی,

زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردنReviewed by ندا سلگی on Feb 27Rating: 5.0زانوی پرانتزی و عوارض ناشي ازجوش خوردنزانوی پرانتزی و عوارض ناشي ازجوش خوردن

زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن

زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن ، در این مقاله قصد داریم تا در موردزانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن بنویسیم . اما بهتر از قبل از پرداختن به موضوع  زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن در خصوص عوارض ناشی ازجوش خوردن شکستگیها صحبت کنیم تا در مقالات بعدی بتوانیم درک بیشتری از موضوع زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن داشته باشیم. (  زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن )

عوارض ناشی ازجوش خوردن شکستگیها

شایعترین عوارض ناشی از جوش خوردن شکستگیها عبارتند از:

(Delayed Union) الف . دیرجوش خوردن همان طور که گفته شد زمان لازم برای جوش خوردن شکستگی کم و بیش مشخص است ٬ ولی دقیق و قطعی نیست . ا گر زمان برای جوش خوردن از مدت متعارف و عادی بیشتر به طول انجامید آن را دیر جوش خوردن گویند.زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن
شایع ترین علل دیر جوش خوردن استخوان عبارتند از: بازبودن شکستگی ٬ عفونتها ٬ بیحرکت کردن اندام بهطور ناقص ٬دستکاری مکرر شکستگی ٬ کشش بیش از حد روی استخوان که باعث دور نگاه داشتن تکههای شکسته از یکدیگر میشود ٬ کافی نبودن گردش خون در محل شکستگی مثل گردن استخوان ران ٬یک سوم پایینی استخوان درشتنی ٬ یک سوم پایینی استخوان اولنا و غیره . در مواردی که اندام دو استخوان دارد و یکی ازاستخوانها شکسته و استخوان دیگر سالم است (مثل شکستگی استخوان درشتنی و سالم بودن استخوان نازکنی) اختلال پدیده طبیعی جوش خوردن باعث تأخیر در جوش خوردن استخوان میشود.

( زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن )

درمان اصلاح وضع بیحرکتی عضو و بکار بردن ورزشهای ایزومتریک در اندام شکسته استفاده میشود. گاه وارد کردن فشار روی اندام شکسته (مثل شکستگی استخوان درشتنی) به تسریع در جوش خوردن کمک میکند. در مواردی که شکستگی یکی از استخوانهاوجود دارد و استخوان دیگر سالم است به عقیده بعضی متخصصین استئوتومی استخوان سالم و برداشتن قسمت کوچکی از آن میتواند باعثتسریع در جوش خوردن شود. مثل استئوتومی نازکنی برای تسریع در جوش خوردن درشتنی .
امروزه بعضی از مؤلفین برای تسریع در جوش خوردن استخوانهایی که دچار تأخیر در جوش خوردن شدهاند ٬ مغزاستخوان در محل شکستگی تزریق میکنند.
( Non Union) ب .جوش نخوردن گاه علیرغم درمانهای لازم شکستگی جوش نمی خورد که آن راگویند. علل مختلفی برای جوش Non Union نخوردن استخوان وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از درمان نادرست شکستگی ٬ فقدان قسمتی از استخوان مثل از بین رفتن قسمتی از استخوان بازو در اثر ترکش خمپاره ٬ قرار گرفتن چیزی بین تکههای شکسته مثل قرار گرفتن عضله بین قطعات شکسته ران ٬ فاصله افتادن بین قطعات شکسته مثل شکستگی عرضی کشگک و غیره. شکستگی ممکن است پس از زمان لازم برای جوش خوردن ٬ اصلاً جوش نخورده و حرکت واضحی بین قطعات و یا قطعات (Pseudoarthrosis) شکسته وجود داشته باشد شکسته به وسیله بافت لیفی نسبتاً محکمی به هم متصل شده ودر معاینه حرکت بسیار جزئی دردنا کی در محل شکستگی وجوددر هر حال در رادیوگرافی خط . ( Fibrous Union) داشته باشدشکستگی آشکار بوده و معمولاً کنارههای استخوان دچاراسکلروز شده است.( زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن )

شکستگی پا,شکستگی پاشنه پا,شکستگی پای قناری,شکستگی پای گربه,شکستگی پا به انگلیسی,شکستگی پای مرغ عشق,شکستگی پای طوطی,شکستگی پاتولوژیک,شکستگی پای سگ,شکستگی پا در فوتبال,

عوارض جوش خوردن شکستگیها

* دیر جوش خوردن
* جوش نخوردن
* بد جوش خوردن

درمان جوش نخوردن

برای درمان جوش نخوردن باید با عمل جراحی محل شکستگی را از از بافت لیفی پا ک کرد ٬ مجرای استخوان را باز کرده و پس از ثابت کردن شکستگی ٬ پیوند استخوانی که از لگن یا محل دیگری برداشته شده در محل شکستگی گذاشته شود. بعضی ازو مواد شیمیایی که به استخوانسازی کمک B.M.P مؤلفین ازمیکند ٬ استفاده میکنند. گاه تزریق مغز استخوان به محل شکستگی به جوش خوردن استخوان کمک میکند.( زانوی پرانتزی و عوارض ناشی ازجوش خوردن )

ا گر شکستگی از ابتدا بهطور صحیح جا انداخته نشود و یا بعد ازجا انداختن به عللی جابجا شده باشد ٬ باعث بد جوش خوردناستخوان میگردد.
بد جوش خوردن استخوان از طرفی باعث تغییر شکل اندام و کوتاهی آن شده و از طرف دیگر موجب فشار ناهمگون روی مفاصل مجاور آن و پیدایش تغییرات دژنراتیو آنها میگردد
اصلاح تغییر شکل با استئوتومی برای جلوگیری از عوارض فوق ضروری است.

زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ازمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *