کفی طبی,کفی طبی ژله ای,کفی طبی کفش,کفی طبی کف پای صاف,کفی طبی سیلیکونی,کفی طبی خار پاشنه,کفی طبی برای گودی پا,کفی طبی ژله ای کفش,کفی طبی کفش زنانه,کفی طبی پاپیا,

کفی طبی و انواع آن | کفی طبی چگونه ساخته می شود ؟ | ساختار کفی طبیReviewed by یاسین بهره ملا on Nov 3Rating: 4.0کفی طبی و انواع آن | کفی طبی چگونه ساخته می شود ؟ | ساختار کفی طبی امروز با مقاله کفی طبی و انواع آن در خدمت شما همراهان عزیز آرامیس طب هستیم . در اصطلاح به کفشی کفش طبی می گویند که با دستور و تجویز پزشک ساخته می شود .

با عرض سلام خدمت شما همراهان همیشگی آرامیس طب ؛

امروز با مقاله کفی طبی و انواع آن در خدمت شما همراهان عزیز آرامیس طب هستیم . در اصطلاح به کفشی کفش طبی می گویند که با دستور و تجویز پزشک ساخته می شود . ساخت کفش طبی توسط مهندسان ارتوپد انجام می شود . دسته ای از بیماران هستند که به دلیل قطع عضو در ناحیه پا و یا قسمتی دیگر از بدن دچار ناهنجاری هستند ، استفاده از کفش طبی و کفی طبی می تواند کمک بسیار زیادی به این افراد بکند . با مقاله کفی طبی و انواع آن از آرامیس طب همراه باشید …

کفش هایی که در بازار به نام کفش به فروش می رسند ، شاید نتوان روی آن ها برچسب کفش را چسباند . اکثر این کفش ها استانداردهای لازم را نداشته و صرفا جنبه زیبایی دارند . این کفش ها نه تنها استانداردهای لازم را ندارند بلکه به پاهای فرد آسیب جدی وارد می کنند .

برخی از کفش ها در بازار وجود دارند که کفش طبی نیستند ، اما بعضی استانداردها را رعایت کرده اند . این گونه کفش ها فقط برای افرادی مناسب هستند که پاهای سالمی دارند ، در افرادی که از عارضه های پا رنج می برند ، استفاده از این کفش ها توصیه نمی شود . قبل از اینکه انواع کفی های طبی را نام ببریم ، اول بگوییم که کفی طبی چگونه ساخته می شود .

کفی طبی و انواع آن | کفی طبی چگونه ساخته می شود ؟

امروزه در مراکز توانبخشی و کلینیک های ارتوپدی ، با معاینه کردن پای فرد و کف پای وی و همچنین چگونگی راه رفتن فرد برای او کفی طبی می سازند . همانطور که گفتیم ساخت کفش طبی توسط مهندسان ارتوپد زیر نظر پزشک متخصص انجام می گیرد . در کشورهایی که تکنولوژی پیشرفت کرده است ، با استفاده از دستگاه های اندازه گیری نیرو ، فشار کف پا را در حالت ایستاده پردازش کرده و ذخیره می کنند . نحوه توزیع نیرو ها در کف پا با امکانات گرافیکی به صورت نوار کف پا نمایش داده می شوند . در نتیجه به وسیله داشتن چنین اطلاعاتی ساخت کفی طبی راحت تر و سریع تر انجام خواهد گرفت .

تاثیر کفی طبی و کفش طبی روی بدشکلی پاها

بد شکلی در ناحیه پا بر اثر حوادث و بیماری های گونان به وجود می آید . افرادی که به این عارضه ها مبتلا هستند ، با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند . استفاده از کفی و کفش طبی می تواند به اصلاح این عارضه ها در پاهای بیمار کمک کند .

چه زمانی برای پوشیدن کفش طبی مناسب است ؟

از سنین کودکی باید از کفش های مناسب استفاده کرد تا پای کودک دچار عارضه نشود و اولین گام هایش را به درستی بردارد . پای کودک گوشتی و نرم است ، کفش کودک باید به گونه ای باشد که پاشنه اش سفت و ساق دار باشد تا مچ پایش را محکم نگه دارد . به گفته پزشکان استفاده از کفی طبی در افرادی که تغییر شکل در پاهای آن ها به صورت ثابت در نیامده است ، مفید می باشد . در کودکان می توان با استفاده از کفی طبی بیماری صافی کف پا ، انحراف پاشنه ، پای طاقدیسی و … را درمان کرد . کفی طبی بیشتر از سنین پایین موثر است ، در سنین بالاتر بیشتر حکم یک نگه دارنده را دارد .

انواع کفی طبی و ساختار آن ها

کفی های طبی به سه دسته تقسیم می شوند : کفی های نرم ، کفی های نیمه سخت و کفی های سخت . کفی ها از نظر شکل و ساختار هم نیز انواعی دارند . مثل کفی های حمایت کننده قوس طولی ، کفی با بالابر پاشنه ( این نوع کفی ها برای افرادی که قد کوتاه دارند مناسب می باشند . )

نوعی از کفی ها وجود دارند که به آن ها کفی های موج دار می گویند ، این کفی ها برای رفع خستگی و جلوگیری از اعمال فشار به کف پاها مورد استفاده قرار می گیرند . این را بگوییم که کفی های موج دار برای تغییر شکل و اصلاح عارضه های پا به کار برده نمی شوند . کفی های غیر مواج در رفع خستگی و فشار وارد به کف پا مفید نیستند و به این منظور مورد استفاده قرار نمی گیرند .

کفی های موج دار به دو دسته عمومی و طبی تقسیم می شوند . هر کدام از این دسته ها خاصیت های جداگانه دارند . کفی های عمومی کار پمپاژ خون ، تقسیم وزن بدن در سطح کف پا و جذب شوک های وارده پا مورد استفاده قرار می گیرد . برای پاهای خاص ، برای کسانی که خار پاشنه دارند ، کسانی که هنگام راه رفتن احساس درد در پاشنه می کنند .

در کفش های نوک تیز با وارد شدن کوچکترین شوک مستقیما به کمر فرد منتقل می شود. کفش های نوک گرد نسبت به کفش های نوک تیز بهتر بوده و این شوک ها را خنثی می کنند . کفش مناسب دارای پاشنه و پنجه گرد هستند تا فشار وارده به پا را کم کند . در چنین کفش هایی اگر یک قالب مناسب هم نصب شود احساس راحتی کامل به شخص دست می دهد و کمترین فشار به پاهای وی وارد می شود .

نکته : کفی طبی در هر کفشی قابل استفاده نیست ، کفش هایی که در فروشگاه ها به فروش می رسند اکثرا استانداردهای لازم را ندارند . از کفی های طبی باید در کفش های طبی جهت بهره وری بهتر استفاده کرد .

مزایا و معایب کفی طبی

کفی طبی مناسب پای هر شخص ساخته می شود . کفی طبی برای هر شخص فیت و اندازه پای او ساخته شده و برای دیگران قابل استفاده نیست . همچنین کفی های طبی از مواد مستحکم و زیر نظر پزشک متخصص و توسط مهندسان ارتوپد ساخته می شود .

تاثیر گذاری کفی های طبی در درمان عارضه های پا و کاهش درد های پا به اثبات رسیده است . با استفاده از کفی طبی می توان بسیاری از عارضه های پا را بدون عمل جراحی درمان کرد .

کفی های طبی که برای ورزشکاران ساخته می شوند این امکان را به آن ها می دهند که بدون احساس درد به تمرین بپردازند . اکثر افرادی که سن بالایی دارند برای ورزش کردن از کفی طبی جهت کاهش درد استفاده می کنند .

یکی از معایب کفش های طبی این است که چون متناسب با پای هر شخص ساخته می شوند ، قیمت ساخت آن ها بالا می باشد و شاید بعضی از افراد توانایی خرید کفی طبی را نداشته باشند .

امیدواریم که مقاله کفی طبی و انواع آن برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و از آن استفاده لازم را برده باشید . دیگر مقالات وب سایت آرامیس طب را مطالعه فرمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *