چرا زانو شکل پرانتزی به خود میگیرد؟

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی


آیا عوارض زانوی پرانتزی در بزرگسالی را میدانید؟Reviewed by آرامیس طب on Jul 4Rating: 5.0

 آیا عوارض زانوی پرانتزی در بزرگسالی را میدانید؟

آیا عوارض زانوی پرانتزی در بزرگسالی را میدانید؟ ، موضوعی است که قصد داریم در این مقاله درباره ی آن بنویسیم. همانگونه که می دانید زانوی پرانتزی یکی از هنجاری های استخوانی است که ممکن است از کودکی در شخص وجود داشته باشد و با گذر زمان اگر درمان نشود این مشکل بیشتر و در رنتیجه منجر به تغییر وضعیت پا در افراد میشود.  ( درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی )

احتمالا شماهم  با افرادی مواجه شده باشید که هیکل ورزیده اما پاهایی دور از هم و پرانتزی داشته باشند.

شاید شما از آن دسته افرادی باشید دارای پاهای پرانتزی هستند و بارها وبارها به خاطر این ناهنجاری مورد تمسخر قرار گرفته اید، یا حتی اعضای خانواده و دوستانتان از وجود این مشکل در شکل ظاهری پاهایشان ابراز نگرانی کرده باشند.

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی
درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

تاثیر زانوی پرانتزی در فعالیت های روزمره

این عارضه چه تاثیری در فعالیت های روزمره افراد می گذارد و اگر در درمان آن سهل‌انگاری شود چه پیامدهایی به همراه خواهد داشت؟

پای پرانتزی در بین تمام ناهنجاری های مربوط به مفاصل شیوع بیشتری دارد.

آیا عوارض زانوی پرانتزی در بزرگسالی را میدانید؟

پرانتزی شدن زانو ، سبب استحکام نامتقارن و پراکنده در عضلات اطراف زانو می شود ( بطوری که برخی عضلات سفت و برخی دیگر ضعیف می شوند). به دنبال این امر معمولا، عضلاتی که به سمت خارج مفصل ران انحنا یافته اند ، کوتاه و سفت تر می شوند و بالعکس عضلات داخلی منحنی شده به سمت داخل ران ، بلندتر و تضعیف می شوند.

در این وضعیت  کشکک مفصل زانو ، منحرف می گردد و این انحراف به سمت خارج می باشد. به دنبال این امر لیگامان های اطراف کشکک زانو که از سمت خارج به آن متصل هستند، سفت و مستحکم می شوند و لیگامان های چسبیده از سمت داخل ، شل می شوند. بورس ها، بالشتک هایی در مفصل زانو می باشند که سبب می شوند تا تاندون ها به استخوان نچسبند. با انحراف زانو ، عضلاتی که در معرض کشش قرار می گیرند، فشار زیادی را به این بالشتک ها اعمال می کنند که به دنبال این اعمال فشار، بالشتک ها ملتهب می شوند. به این امر ” بورسیت ” نیز گفته می شود.

از دیگرعوارض زانوی پرانتزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کوتاهی‌ قد

زانوی پرانتزی ظاهری ناخوشایند را برای بیمار بوجود می آورد .

درد درمفصل‌ زانو بعلت‌ فشردگی‌ بیش‌ ازحد طبیعی‌ درداخل‌ وکشیدگی‌ رباط ها درسمت‌ خارج‌

آرتروز زودرس‌

کاهش‌ تحمل‌ پذیری‌ پا درمقابل‌ فشارهای‌ مکانیکی‌

خستگی‌ زودرس‌

آسیب های غضروف

آسیب های مینیسک

در برخی مواقع فرد دچار ناپایداری های زانو می شود.

زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

امیدواریم که مقاله با عنوان  ( آیا عوارض زانوی پرانتزی در بزرگسالی را میدانید؟ ) مورد پسند شما مخاطب گرامی واقع گردیده باشد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *