درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحیReviewed by سلگی on Jun 19Rating: 5.0همه چیز درباره درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحیبه طور کلی درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی در کودکان راحت تر است چون هنوز استخوان بندی آنها کامل شکل نگرفته است و در بعضی مواقع با حرکات ورزشی و کششی قابل درمان هستند. این عارضه در افراد دارای علائم مختلفی می باشد که پزشک متخصص باید فرد را خوب معاینه و نوع انحراف را تشخیص بدهد تا بتواند بهترین شیوه درمان را به کار ببرد.

درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی، موضوعی است که قصد داریم در این مقاله درباره ی آن بنویسیم.

متخصصان عقیده دارند افراد و یا کودکانی  که دارای انحراف ستون فقرات هستند باید در درجه اول به فکر درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی باشند. زیرا جراحی عوارض زیادی دارد و باید در آخرین مرحله درمان قرار بگیرد.

علائم و درمان انحراف ستون فقرات بدون نیاز به جراحی در کودکان

 

درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

 

بعضی از کودکان دارای انحراف ستون فقرات هستند. اما چون هنوز استخوان بندی آن ها کامل نشده و شکل نگرفته است بدون نیاز به جراحی قابل درمان هستند. برخی علائم انحراف ستون فقرات در کودکان که با درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی برطرف می شوند عبارتند از:

۱-کودک امکان دارد که همیشه بر روی پهلو و به صورت خمیده بخوابد.

۲-کودک بر روی یک طرف سینه خود دارای برآمدگی باشد.

۳-کودکانی که انحراف ستون فقرات آنها بیشتر است احتمال دارد که ریه ها و قلب آن ها به خوبی کار نکند و دچار کمبود نفس و یا درد سینه شوند.

درمان با استفاده از حرکات کششی

امروزه یکی از  روش های که  متخصصان برای درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی تجویز می کنند استفاده از ورزش و حرکات کششی می باشد. که بعضی از این حرکات عبارتند از:

۱-حرکت کشش توسط توپ

روی یک تشک تمرینی بر روی زانوهای خود قرار بگیرید  و یک توپ تمرینی بزرگ را کنار لگن خود و در سمت مقابل قسمت انحراف خود قرار دهید.خود را طوری روی توپ بیندازید که کاملا روی آن قرار بگیرید و توپ در بین لگن و پایین دنده هایتان قرار بگیرد.برای اینکه بتوانید کشش زیادی را ایجاد کنید تعادل خود را با استفاده از پاها و دست پایینی خود حفظ کنید.بدن خود را ۲۰ ثانیه در این حالت حفظ کنید.این حرکت باید در طول روز دو سه دفعه تکرار شود.

۲-کشیدگی توسط حوله لوله شده

برای این حرکت یک حوله را دور یک غلطک پلاستیکی بپیچید و به صورت عمود روی یک تشک تمرین قرار دهید.وقتی که روی آن دراز می کشید باید عمود بر محور بدنتان باشد.غلطک باید بین لگن و پایین قفسه دنده ها قرار بگیرد.در این حالت پای بالای خود را صاف کرده و پای پایینی را از زانو خم کرده و به سمت پشت قرار دهید.باید دست بالایی را تا حدی بکشید که کاملا زمین را لمس کند.بدن باید در این حالت حدود ۳۰ ثانیه باقی بماند.این حرکت باید به صورت روزانه و هر بار ۲ الی ۳ دفعه تکرار شود.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب  مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی

آماده  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجه کنندگان گرامی باشد:

۱-  طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت  پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *