درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی


چه دلایلی باعث ایجاد زانوی پرانتزی می شود؟Reviewed by آرامیس طب on Aug 18Rating: 5.0چه دلایلی باعث ایجاد زانوی پرانتزی می شود؟

چه دلایلی باعث ایجاد زانوی پرانتزی می شود؟

چه دلایلی باعث ایجاد زانوی پرانتزی می شود؟ ، موضوعی است که قصد داریم در این مقاله در مورد آن بنویسیم . همانگونه که در مقالات قبلی اشاره کردیم شایعترین علت زانوی پرانتزی یا همان پای پرانتزی چرخشی است که در استخوان بزرگ زیر ساق می باشد که به آن ژنوواروم گفته میشود. در چنین حالتی که زانوی پرانتزی ایجاد میشود در واقع زاویه بین استخوان درشت نی و اسخوان ران به صورت وضعیتی یا ساختاری بیشتراز حد معمول می شود.
در زیر به بررسی دلایل ایجاد زانوی پرانتزی می پردازیم.

اولین دلیل در ایجای پای پرانتزی

اولین دلیل در ایجای پای پرانتزی میتواند موضوع ارث باشد. مورد بعدی مربوط به زودتر راه افتادن کودک از موعد است که بیشتر والدین از این بابت خوشحال هم میشوند که البته اگر از عواقب آن با خبر باشند کودک را زودتر از موعد مقرر بمجبور به راه رفتن نمیکنند. همچنین استفاده از پوشک های پر حجم در دوران زیر ۲ سال میتواند منجر به ایجاد زانوی پرانتزی در کودکان گردد.مورد دیگر مربوط به نرمی استخوان و پوکی استخوان ( استئوپنی و استئوپرز) است که باید از همان بدو تولد مورد درمان قرار گیرند.البته یکی از اصلی ترین علل ایجاد زانوی پرانتزی در سنین بالای ۴۵ -۵۰ سال آرتروز زانومیباشد.
دلیل دیگر میتواند موضوع آسیب به صفحات رشد در دوران کودکی وبد جوش خوردن شکستگی باشد . همچنین فلج عضلانی وپارگی کپسول و رباط خارجی زانو یا L.C.L نیز از دیگر دلایل ایجاد زانوی پرانتزی است .

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی
درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

از دیگر دلایل ایجاد زانوی پرانتزی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

*ضعف عضلانی و کوتاهی عضلات
*اضافه وزن
*بیماری های روماتیسمی
*راشیتیسم استخوانی در کودکان
* صافی کف پا اگر زاویه ان به ۹۰ درجه برسد سبب زانوی پرانتزی می شود.
*ضعف عضلات پشت پا

زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

[kkstarratings]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *