انحراف ستون فقرات,انحراف ستون فقرات در کودکان,انحراف ستون فقرات چیست,انحراف ستون فقرات و بارداری,انحراف ستون فقرات در نوزادان,انحراف ستون فقرات کمر,انحراف ستون فقرات مادرزادی,انحراف ستون فقرات گردن,انحراف ستون فقرات معافیت,انحراف ستون فقرات به راست,

درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدومReviewed by ندا سلگی on Mar 9Rating: 5.0درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدومدرمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم

درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم

درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم، در این مقاله قصد داریم تا در مورد درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدومز بنویسیم . اما بهتر از قبل از پرداختن به موضوع درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم در خصوص رسیدگی به بیماران مصدوم  صحبت کنیم تا در مقالات بعدی بتوانیم درک بیشتری از موضوع درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم داشته باشیم. ( درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم )

رسیدگی به بیماران مصدوم ( Multiple Injuired Patients)

علت شماره یک مرگ در سنین ۴۴ ۱۸ سالگی تصادفات باضایعات متعدد قلمداد شده است.گرچه آمار دقیقی از هزینههای مصرفی در این بیماران درکشور ما وجود ندارد ولی در آمریکا مرگ و یا ناتوانی ناشی ازبیماران با ترومای متعدد ۷۵ بیلیون دلار خسارت در سال واردمیکند. هدف از رسیدگی به این مصدومین به حداقل رساندن
مرگ و میر و بازگشت آنها تا حد امکان به کار قبلی میباشد. این مسئله از آنجا بیشتر اهمیت پیدا میکند که مصدومین در سنین ذ کر شده از جمعیت مولد یک کشور میباشند که از این نظرموضوع بسیار حیاتی میباشد.( درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم )
رسیدگی به بیماران با ترومای قسمتهای مختلف ازاولویتهای پزشکی است و رسیدگی به این بیماران در دومرحله حایز اهمیت است :
وقتی : Pre-hospital Care مراقبتهای قبل از بیمارستان تصادفی در خیابان یا بزرگراهی اتفاق میافتد گروههای مختلف از قبیل پلیس ٬ آتشنشانی ٬ گروه امداد باید فوراً و
همزمان اقدام نمایند و در صحنه تصادف به صورت یک تیم منسجم مراقبتهای لازم را برای بیمار به عمل آورند. مهمترین نکته در صحنه تصادف همکاری همزمان افراد ذ کر شده میباشد تا بتوانند مصدوم را علاوه بر مراقبتهای لازم درمحل ٬ به سرعت به بیمارستان منتقل نمایند به نحوی که کمترین آسیب اضافی به مصدوم وارد شود و مراقبتهای پزشکی بیمار چه در صحنه تصادف و چه موقع انتقال به نحو مطلوب انجام شود و تأخیری در مراقبتهای اورژانسی لازم برای بیمار پیش نیاید. لازم است در موقع انتقال به بیمارستانی  که قرار است مصدوم یا مصدومین منتقل شونداطلاع داده شود تا تیم ترومای مستقر در بیمارستان درآمادهباش کامل بوده و خود را در زمانی که مشخص میگرددبه اورژانس برسانند. امیدواریم که مسؤولین مربوطه بتواننداین مراقبتهای قبل از بیمارستان را به نحو مطلوبی ساماندهی نمایند. تسریع در انتقال این بیماران از مرگ و میر آنهامیکاهد. این کار با آمبولانس و یا هلیکوپتر انجام می شود.
در کشورهای پیشرفته این زمان را به حداقل میرسانند این زمان در آلمان و انگلستان حدود هفت دقیقه میباشد.( درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم )

مراقبت در بیمارستان :

مراقبت این مصدومین در بیمارستانهادر مرحله اول در اورژانس انجام میشود و نکته حیاتی آن است که این تیم به طور همزمان وارد عمل شده و اقدامات لازم را سازماندهی کنند.
لازم است در این مورد افراد سریع تصمیم بگیرند و اقدامات لازم جهت نجات بیمار را در حداقل زمان انجام دهند و این اقدامات توسط تیم تروما در هر بیمارستان انجام میشود.نیاز به یک نفر به عنوان ( Trauma Team) تیم تروماهماهنگکننده دارد که ممکن است هر یک از پزشکان تیم این کاررا انجام دهند. تعیین اینکه چه کسی به عنوان هماهنگ کننده تیم تروما باشد به عهده مسؤولین بیمارستان است. باتوجه به اینکه ا کثر این بیماران شکستگیهای متعدد دارند و یا ضایعات سینه وشکم دارند رهبری این گروه با یک جراح عمومی و یا جراح ارتوپد است.
اعضای تیم تروما شامل اعضایی از گروه ارتوپدی ٬ گروه جراحی ٬ گروه جراحی اعصاب ٬ گروه بیهوشی و پرستار مسئول تروما میباشد.
به محض ورود مصدوم به داخل اورژانس باید اعضای تیم تروما همزمان و هماهنگ وارد عمل شوند و احیابیمار را شروع کنند و از قبل هم بین خود (Resuscitation)
تقسیم کار کرده باشند؛ مثلاً مسؤول هماهنگکننده بالای سربیمار باشد و مسؤولیت راه هوایی ٬ حفاظت از ستون فقرات گردنی ٬ گذاشتن لوله معده و هدایت فعالیت سایر اعضای تیم راعهده دار باشد؛ پزشکی که در سمت راست ایستاده است مسؤول ٬ گذاشتن کاتترفولی ٬ تورا کوستومی و یا IV line گرفتن در زمانی که نیاز باشد خواهد بود ٬ پزشک Peritoneal Tapاولیه بیمار (Survey) دیگری که در سمت چپ قرار دارد بررسی سمت خود IV line را انجام می دهد و همچنین کمک به گرفتن
Cross Match میکند و نمونه خون گرفته و بلافاصله برای میفرستد.( درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم )

( درمان انحراف ستون فقرات و رسیدگی به مصدوم )

 

درمان انحراف ستون فقرات بدون عمل جراحی

در کلینیک آرامیس طب با بهره مندی از تخصص پزشکان و کارشناسان در این حوزه موفق شده ایم تا به درمان انحراف ستون فقرات بدون عمل جراحی بپردازیم و در این راستا نیز موفقیتهای چشمگیر و فراوانی را کسب کرده ایم. به شما پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره ی کاملا رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *