کفش طبی استاندارد

نکاتی در مورد کفش های استاندارد | یک کفش استاندارد چه ویژگی هایی دارد ؟Reviewed by یاسین بهره ملا on Sep 24Rating: 4.5نکاتی در مورد کفش های استاندارد | یک کفش استاندارد چه ویژگی هایی دارد ؟ امروز با مقاله نکاتی در مورد کفش های استاندارد در خدمت شما عزیزان هستیم . نزدیک به چند هزار سال پیش مردمان قدیم چیزهایی را به عنوان کفش ساخته بودن

با عرض سلام خدمت شما همراهان همیشگی آرامیس طب ؛

امروز با مقاله نکاتی در مورد کفش های استاندارد در خدمت شما عزیزان هستیم . نزدیک به چند هزار سال پیش مردمان قدیم چیزهایی را به عنوان کفش ساخته بودند که به آن ها پوشینه پا نیز می گویند . از کفش های قدیمیان می تواند به شیوه زندگی اجتماعی آن ها پی برد . نام بسیاری از این پوشینه ها هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند که به آن ها سندلیوم که به آن ها در حال حاضر صندل نیز می گویند .

همزمان با آغاز جنگ جهانی اول ، به ندرت کفش های راحتی به بازار آمدند . زیرا برای رفتن به جنگ به دلیل شرایط سخت آن نیاز به کفش هایی بود که افراد با آن ها احساس راحتی کنند و اذیت نشوند . حال اجزا یک کفش را به شما معرفی می کنیم .

اجزاء یک کفش استاندارد و مناسب

اجزاء یک کفش استاندارد و مناسب

 • کف های داخلی قابل تعویض
 • تخت بیرونی
 • رویه
 • ساق پوش
 • پاشنه
 • زیرپاشنه ها

مشخصات یک کفش استاندارد

یک کفش مناسب چه مشخصاتی دارد ؟

پای انسان قلب دوم وی می باشد . پا یکی از اجزای اصلی در زندگی هر فرد می باشد . در گذشته افراد معتقد بودند که قسمت هایی از پا نمایانگر سالم بودن بخش هایی از بدن است . پاها نیاز به مراقب بالایی دارند تا انسان همیشه در آرامش باشد . در انتخاب کفش مناسب باید این نکته را در نظر داشته باشید که در آن ها پاهایتان کاملا احساس راحتی کند .

– کفش مناسب کفشی است که در طولانی مدت پاها را اذیت نکرده و به آن ها آسیب وارد نکند .

– کفش استاندارد باید به گونه ای باشد که باعث تغییر حالت در پاها نشود و کناره های پا را تحت فشار قرار ندهد .

– همیشه کفشی را که انتخاب می کنید تنها زیبایی آن را در نظر نگیرید ، کفش باید به گونه ای باشد که در برابر سرما و گرما مقاوم باشد .

– اگر به بیماری هایی مانند دیابت مبتلا هستید ، در انتخاب کفش محدودیت هایی خواهید داشت . در نتیجه با آگاهی به شرایط حاکم بر بدن خود انتخاب صحیح را انجام دهید .

– خانم های باردار باید کفش هایی را انتخاب کنند که فشار زیادی بر پا و ناحیه پشت آن ها وارد نکند . در کل خانم های باردار باید کفش های نرم و تخت بپوشند و کفش های آن ها باید بافتی نرم داشته باشند . خانم های باردار در این دوره بین نیم تا یک ، تغییر سایز خواهند داشت پس باید کفشی را متناسب با این شرایط انتخاب کنند .

– اگر جز افرادی هستید که مدام از بیماری ها و دردهای کمر رنج می برید ، حتما باید در انتخاب کفش های خود توجه بیشتری را به خرج دهید . بهتر است در این مواقع از کفش طبی مناسب استفاده کنید . بیشتر کمردردها ناشی از پوشیدن کفش های غیر استاندارد می باشد .

– در هنگام خرید کفش بهتر است که جورابی مناسب به پا داشته باشید ، جوراب شما نباید خیلی ضخیم و یا خیلی نازک باشد .

– افرادی که اضافه وزن دارند پوشیدن کفش های تخت و راحت به آن ها توصیه می شود . کفش های پاشنه بلند برای افرادی که اضافه وزن دارند مناسب نمی باشد و باعث عدم تعادل در راه رفتن آن ها می شود .

– هنگامی که کفش می خرید حتما آن را چند بار امتحان کرده و تست کنید که پاهایتان را اذیت نکند و به آن ها آسیبی وارد نکند .

– اگر می خواهید کفش مناسبی بخرید ما به شما پیشنهاد می کنیم که در پایان روز برای خرید کفش مناسب بروید ، زیرا در طول روز پاهای شما گرما و دمای زیادی را تحمل کرده اند و برای انتخاب کفش با سایز مناسب پاهایتان وقت مناسب تری می باشد .

– اگر جزء خانم هایی هستید که قدی متوسط و یا کوتاه دارید و در عین حال اندامی متوسط و یا چاق دارید بهتر است از کفش هایی استفاده کنید که پاشنه های ضخیم و بلند دارند . استفاده از چنین کفشی برای خانم هایی با این تیپ باعث برقراری تعادل در راه رفتن آن ها می شود . کفش های پاشنه دار سوزنی برای این خانم ها مناسب نیست و باعث ایجاد صدماتی می شود .

– بهترین کفش کفشی می باشد که در هنگام پیاده روی تمام پاها را در بر بگیرد . در هنگام پیاده روی به طور کامل از پاها محافظت کند . کفش باید انعطاف پذیر باشد و پاها در آن احساس خستگی نکنند . این را در نظر داشته باشید که کفش های پیاده روی باید سبک باشند که زود باعث خستگی نشوند .

– بهترین کار برای اینکه ساق پاهایتان آسیب جدی نبیند از کفش های ساق دار استفاده کنید .

نکاتی در مورد کفش های استاندارد | یک کفش استاندارد چه ویژگی هایی دارد ؟

چند نکته مهم برای خرید کفش استاندارد

 • اول از همه به این نکته توجه داشته باشید که کفشی را خریداری کنید که با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد .
 • این را نیز در نظر داشته باشید که در پایان روز پاهای آدم مقداری ورم کرده و سایز آن ها تغییر می کند ، پس بهترین زمان برای انتخاب کفش مناسب و استاندارد در ساعات پایانی روز می باشد .
 • خیلی از افراد به این امید کفشی که تنگ است را خریداری می کنند زیرا فکر می کنند بعدا این کفش جا باز می کند . ولی باید بگویم که این افراد سخت در اشتباه هستند ، زیرا تا کفش مورد نظر جا باز کند آسیب هایی را به پاهای فرد وارد خواهد کرد .
 • کف یک کفش طبی یا به طور کلی یک کفش استاندارد باید قابل انعطاف باشد و به پاهای فرد آسیب وارد نکند .
 • این نکته را بیشتر خانم ها باید در نظر داشته باشند . از پوشیدن کفش های پاشنه بلند برای مدت های طولانی اجتناب کنید . کفش های پاشنه بلند باعث ایجاد کمد درد و در مدت های طولانی سبب ایجاد تغییر شکل در پاها می شوند .
 • یکی دیگر از نکاتی مهمی که باید هنگام خرید کفش مناسب در نظر داشته باشید این است که ، پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد .
 • هنگام خرید کفش به تغییر سایز پاهای خود ، وزن خود و … حتما توجه داشته باشید . زیرا که تغییر خواهند کرد .
 • از خرید کفش هایی که پنجه باریک دارند ، خودداری کنید . این گونه کفش ها ، به انگشتان پا فشار خواهند آورد .
 • از پوشیدن کفش های تنگ خودداری کنید ، کفش های تنگ منجر به پینه پا ، میخچه ، دردهای مفاصل ، درد زانو و … می شوند .

در مقاله نکاتی در مورد کفش های استاندارد سعی کردیم تا نکاتی را در مورد خرید کفشی مناسب و استاندارد به شما عزیزان گوشزد کنیم . امیدواریم که از مقاله نکاتی در مورد کفش های استاندارد برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد . دیگر مقالات وب سایت آرامیس طب را دنبال کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *