انحراف ستون فقرات,انحراف ستون فقرات در کودکان,انحراف ستون فقرات و بارداری,انحراف ستون فقرات چیست,انحراف ستون فقرات در نوزادان,انحراف ستون فقرات کمر,انحراف ستون فقرات مادرزادی,انحراف ستون فقرات گردن,انحراف ستون فقرات معافیت,انحراف ستون فقرات به راست,

انحراف ستون فقرات و سندرم دردهای کمپلکس موضعیReviewed by ندا سلگی on May 23Rating: 5.0انحراف ستون فقرات و سندرم دردهاي کمپلکس موضعيانحراف ستون فقرات,انحراف ستون فقرات کمر,انحراف ستون فقرات معافیت,انحراف ستون فقرات درمان,انحراف ستون فقرات در کودکان,انحراف ستون فقرات چیست,انحراف ستون فقرات و بارداری,انحراف ستون فقرات در نوزادان,انحراف ستون فقرات مادرزادی,انحراف ستون فقرات به راست,

انحراف ستون فقرات و سندرم دردهای کمپلکس موضعی

انحراف ستون فقرات

Spinal Diversion and Local Complex Pain Syndrome

انحراف ستون فقرات و سندرم دردهای کمپلکس موضعی،در این مقاله قصد داریم تا در مورد انحراف ستون فقرات و سندرم دردهای کمپلکس موضعیبنویسیم . اما بهتر از قبل از پرداختن به موضوعانحراف ستون فقرات و سندرم دردهای کمپلکس موضعیدر خصوصن سندرم دردهای کمپلکس موضعی صحبت کنیم تا در مقالات بعدی بتوانیم درک بیشتری از موضوع انحراف ستون فقرات و سندرم دردهای کمپلکس موضعی داشته باشیم.

انحراف ستون فقرات,انحراف ستون فقرات در کودکان,انحراف ستون فقرات و بارداری,انحراف ستون فقرات چیست,انحراف ستون فقرات در نوزادان,انحراف ستون فقرات کمر,انحراف ستون فقرات مادرزادی,انحراف ستون فقرات گردن,انحراف ستون فقرات معافیت,انحراف ستون فقرات به راست,

سندرم دردهای کمپلکس موضعی  Complex Regional Pain Syndromes (CRPS)

این سندرم قبلاً تحت نامهای دیستروفی سمپاتیک رفلکسی٬ آتروفی سودک ( Reflex Sympathetic Dystrophy, RSD)(Algodystrophy) و آلگودیستروفی ( Sudek’s Atrophy)نامیده می شود که CRPS گفت.ه می شد ٬ اما امروزه تحت عنوان دو گروه عمده دارد:
به دنبال ضایعات جزئی مانند شکستگی ٬ پیچ خوردگی و I تیپ RSD یا سوختگی رخ می دهد و قبلاً اینها را تحت عنوان طبقه بندی میکردند. به متعاقب آسیبهای عصبی به دنبال صدمات II تیپله شدگی گلوله و یا بریدگیها ایجاد میگردد و قبلاً تحت عنوان که به CRPS I کازالژی طبقه بندی میشدند. در اینجا به بررسی دنبال شکستگی ایجاد میشود ٬ میپردازیم.
علت این عارضه که در حقیقت یک نوع استئوپروز موضعی دردنا ک ٬ ناشی از ضربه و بی حرکت کردن عضو شکستهاست ٬ بخوبی ( Post-Traumatic Pinful Osteoporosis)معلوم نیست . بعضی از متخصصین تحریکات سیستم سمپاتیک را در به وجود آورد.ن آن مؤثر می دانند.

نشانه های بالینی

علایم این عارضه معمولاً بعد از برداشتن گچ بروز میکند.حرکات عضو و بازگشت آن به حال عادی آن طور که باید و شایدانجام پذیر نیست و عضو مبتلا پرخون ٬ پوست آن متورم ٬ براق ونازک است و موها و ناخن معمولاً دچار آتروفی است. حرکات مفصلهای عضو مبتلا محدود و دردناک است و به کار برد.ن عضو با درد زیاد همراه است. رادیوگرافی ٬ استئوپروز پیشرفته عضومبتلا را نشان می دهد.

درمان

به کار انداختن عضو و حرکت داد.ن مفصلهای آن علیرغم وجود درد مهمترین عامل در معالجه بیمار است . این کار باید زیر نظرمتخصصین فیزیوتراپی و با حوصله انجام پذیرد. استفاده ازداروهای مسکن و گرمای موضعی به تحریک عضو کمکمیکند. زمان لازم برای بهبود بیمار حدود ۲ تا ۴ ماه است . درموارد شدید که درمانهای فوق مؤثر نباشد ایجاد وقفه در اعصابو یا سمپاتکتومی و گاه ( Sympathetic Block) سمپاتیکبلوک اپی دورال به بهبودی بیمار کمک میکند. (انحراف ستون فقرات و سندرم دردهای کمپلکس موضعی )

در کلینیک آرامیس طب با بهره مندی از تخصص پزشکان و کارشناسان در این حوزه موفق شده ایم تا به درمان انحراف ستون فقرات بدون عمل جراحی بپردازیم و در این راستا نیز موفقیتهای چشمگیر و فراوانی را کسب کرده ایم. به شما پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره ی کاملا رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *