انحراف ستون فقرات,انحراف ستون فقرات در کودکان,انحراف ستون فقرات و بارداری,انحراف ستون فقرات چیست,انحراف ستون فقرات در نوزادان,انحراف ستون فقرات کمر,انحراف ستون فقرات مادرزادی,انحراف ستون فقرات گردن,انحراف ستون فقرات معافیت,انحراف ستون فقرات به راست,

انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنتReviewed by ندا سلگی on May 6Rating: 5.0انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنتدرمان انحراف ستون فقرات,درمان انحراف ستون فقرات با طب سنتی,درمان انحراف ستون فقرات با ورزش,درمان انحراف ستون فقرات گردن,درمان انحراف ستون فقرات در طب سنتی,درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی,درمان انحراف ستون فقرات با طب سوزنی,درمان انحراف ستون فقرات با فیزیوتراپی,درمان انحراف ستون فقرات در بزرگسالان,درمان انحراف ستون فقرات در طب اسلامی,

انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنت

انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنت ،  در این مقاله قصد داریم تا در مورد انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنت بنویسیم . اما بهتر از قبل از پرداختن به موضوع انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنت در خصوص  عوارض ناشی از شکستگیها و دررفتگیها صحبت کنیم تا در مقالات بعدی بتوانیم درک بیشتری از موضوع انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنت داشته باشیم. ( انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنت)
انحراف ستون فقرات,انحراف ستون فقرات در کودکان,انحراف ستون فقرات چیست,انحراف ستون فقرات و بارداری,انحراف ستون فقرات در نوزادان,انحراف ستون فقرات کمر,انحراف ستون فقرات مادرزادی,انحراف ستون فقرات گردن,انحراف ستون فقرات معافیت,انحراف ستون فقرات به راست,

عدم درمان سندرم کمپارتمنت در زمان مناسب

عدم درمان سندرم کمپارتمنت در زمان مناسب میتواندمنجر به دو عارضه مهم شود:
(Ischemic Volkman’s 1 کنترا کچر ایسکمیک ولکمناین عارضه عبارت از کوتاه شدن عضلات : Contracture)کمپارتمنت مبتلا در اثر ایسکمی میباشد.نشانههای بالینی
در سندرم کمپارتمنت ساعد ٬ تغییرشکل در ساعد و دستمشهود است . ساعد لاغر میشود و دست به صورت چنگالدرمیآید. مچ خمیده ٬ مفصلهای کف دستی ( Claw Hand)انگشتی باز و مفصلهای بندانگشتی ابتدایی و انتهایی خمیده. میشوند در لمس٬ حس انگشتان کاهش یافته و گاه از بین رفته است .
دامنه حرکات انگشتان کاهش یافته است و بیمار تنها پس از خمکردن مچ دست ٬ قادر به راست کردن انگشتان است.
درمانروشهای مختلفی برای درمان این ضایعه وجود دارد که بحثدرباره آنها در این مختصر نمیگنجد.
۲ گانگرن عضو : در صورتی که سندرم کمپارتمنت خیلی دیرتشخیص داده شود ٬ خونرسانی انتهای عضو مختل و عضو دچارگانگرن ایسکمیک میگردد. این عارضه بیشتر در مواردی کهشکستگیها توسط افراد ناوارد محلی (شکستهبندهای محلی)درمان می شود ٬ دیده می شود. در این موارد متأسفانه چاره ای جزآمپوتاسیون عضو از ناحیه بالای قسمت گانگرن نمیباشد.

( انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنت)

سندرم کمپارتمنت علاوه بر ساعد در سایر کمپارتمنتها نیزممکن است رخ دهد که از همه شایعتر کمپارتمنت قدامی ساق(Anterior است ٬ که تحت عنوان سندرم قدامی ساقنامیده میشود. این ضایعه به Compartment Syndorme)علت خونریزی در این قسمت پس از شکستگی استخوان روش اندازه گیری فشار کمپارتمان درمان
درشتنی بدون جابجایی و یا علل دیگر بهوجود میآید که پساز تشخیص باید بلافاصله اقدام به آزاد کردن نیام ساق یا بریدنکرد. در صورت گسترش این ضایعه به (Fasciotomy) نیامکمپارتمنتهای دیگر ساق ٬ برداشتن قسمت کوچکی از استخواننازکنی کمککننده است .
۳٫ عوارض عضلانی
پارگی عضلات در شکستگیهای باز در صورتی که وسیع باشندباید ترمیم شوند. در شکستگیهای بسته ٬ پارگی عضلات غالباًوسیع نیست و احتیاج به ترمیم ندارد و به تدریج التیام می یابد.
ضمن التیام باید سعی شود تا از پیدایش چسبندگی عضلات بهمحل شکستگی که باعث محدودیت حرکات مفصلی میشودپیشگیری شود. برای پیشگیری از چسبندگی ٬ حرکت دادن اندامشکسته باید هرچه زودتر شروع شود.
از عوارض دیگر عضلانی در شکستگیها ٬ آتروفی عضلانیناشی از بی حرکت کردن عضلات است که با انجام ورزشهایایزومتریک در زیر گچ از بهوجود آمدن آن پیشگیری میشود.

( انحراف ستون فقرات و عدم درمان سندرم کمپارتمنت)

در کلینیک آرامیس طب با بهره مندی از تخصص پزشکان و کارشناسان در این حوزه موفق شده ایم تا به درمان انحراف ستون فقرات بدون عمل جراحی بپردازیم و در این راستا نیز موفقیتهای چشمگیر و فراوانی را کسب کرده ایم. به شما پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره ی کاملا رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *