زانوی پرانتزی و بیماری بلانت Blount’s disease

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی


زانوی پرانتزی و بیماری بلانت Blount’s diseaseReviewed by آرامیس طب on Dec 2Rating: 5.0زانوی پرانتزی و بیماری بلانت Blount’s diseaseزانوی پرانتزی و بیماری بلانت Blount’s disease

زانوی پرانتزی و بیماری بلانت Blount’s disease

زانوی پرانتزی و بیماری بلانت Blount’s disease موضوعی است که قصد داریم در این مقاله در مورد آن بنویسیم . همانگونه که در مقالات قبلی اشاره کردیم زانوی پرانتزی بنا به دلایلی مختلفی ممکن است ایجاد شود . یکی از این دلایل  میتواند بیماری بلانت Blount’s disease باشد.

بیماری بلانت Blount’s disease در واقع یکی از بیماری های زانو ، به علت اختلال در صفحه رشد بالایی استخوان تیبیا یا درشت نی می باشد.به این صورت که وجه جانبی تیبیا به رشد خود ادامه ولی وجه داخلی آن، رشد نمی‌کند.در نتیجه این استخوان غیریکنواخت موجب می‌شود تیبیا، به‌جای اینکه مستقیم رشد کند ، به سمت خارج انحنا و زانوی بچه شکل پرانتزی پیدا میکند.این عارضه علاوه بر اینکه موجب انحراف زانوها می شود میتواندمشکل آرتروز زودرس را در آینده برای کودکان به وجود بیاورد. درمان این بیماری در موارد شدید استئوتومی استخوان تیبیا برای تصحیح امتداد آن است.

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

بیماری بلانت و علل بروز آن

علت دقیق بیماری بلانت هنوز نامعلوم است. البته بعضی از دانشمندان معتقدند که ترکیبی از چندین عامل از جمله ژنتیک، محیط و عوامل مکانیکی میتوانند د ربروز این بیماری موثر ‌باشند. بیماری بلانت معمولا نوعی از یک بیماری پیشرونده می باشد و در بچه های چاق، کوتاه قد و بچه هایی که زود راه میفتند نیز بیشتر دیده شده است .

علائم بیماری بلانت چیست ؟

درخصوص علائم این بیماری میتوان گفت که از جمله مشهودترین علامت آن، انحنای پا در زیر زانو است.در کودکان سنین پایینتر ، بلانت میتواند بر نحوه راه‌ رفتن اثر بگذارد اما این مشکل، معمولا دردناک نیست. اما فراموش نباید کرد که  درگذر زمان، بیماری بلانت می‌تواند منجر به آرتروز مفصل زانو شود، و در بسیاری موارد ممکن است در راه رفتن اختلال به وجود بیاورد.همچنین تیبیا می‌تواند همانطور که انحنا پیدا می‌کند، بچرخد و موجب شرایطی با‌عنوان چرخش پا به داخل ‌شود .

 

 

درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب  مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی  آماده  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجه کنندگان گرامی باشد:

۱-   طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت  پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *