درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی


تشخیص زانوی پرانتزی چگونه است ؟Reviewed by آرامیس طب on May 14Rating: 5.0تشخیص زانوی پرانتزی چگونه است ؟

تشخیص زانوی پرانتزی چگونه است ؟

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص اینکه تشخیص زانوی پرانتزی چگونه است ؟ بنویسیم. همانگونه که در مقالات قبلی گفته ایم به زانوی پرانتزی به اصطلاح لاتین ژنوواروم نیز میگویند، ژنوواروم در واقع یک نوع ناهنجاری می باش که موجبات پرانتزی شدن زانو و زاویه دار شدن داخلی زانو را فراهم می آورد.دلایلی متعددی میتواند باعث به وجود آمدن زانوی پرانتزی از کودکی تا بزرگسالی بشود.هر چه این مشکل شدید تر شود قدم زدن فرد مشکل و راه رفتنش شبیه اردک می شود.این معضل میتواند اثرات بعدی بیشتری را د رآینده برای کودک به همراه داشته باشد.حال باید به این موضوع بپردازی که چه جیز باعث ایجاد زانوی کمانی یا همان پرانتزی میشود.

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی
درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

تشخیص اولیه زانوی پرانتزی :

در بدو تولد به دلیل نحوه قرارگیری جنین در رحم مادر پاهای نوزادان به صورت پرانتزی خواهد بود.این زاویه به مرور زمان و با شروع راه رفتن به صورت طبیعی تا سنین ۱۸ تا ۲۴ ماهگی رو به کاهش میگذارد.برای تشخیص این دفورمیتی روش های مختلفی از جمله عکسبرداری با x-ray وجود دارد. اما راه های کم خطرتری هم هستند که قابل اطمینان میباشند.

تشخیص زانوی پرانتزی چگونه است ؟

۱-میتوان با استفاده از گونیامتر(یک ابزار اندازه گیری زاویه) و با دانستن مقدار نرمال زاویه در سنین مختلف تعیین کرد فرد به ژنووروم مبتلا است یا خیر.
۲-روش دیگر که دقت کمتری دارد اینست که فرد پاهای خود را درحالیکه قوزک های داخلی بهم چسبیده باشند، در کنار هم قراردهد.در این صورت اگر فاصله بین دو زانو بیشتر از ۵ یا ۶ سانتی متر باشد فرد را میتوان به عنوان کسی که مبتلا به ژنووروم است تشخیص داد.

نشانه های زانوی ضربدری  یا زانوی پرانتزی

*سائیدگی بیش از حد و از بین رفتن کناره خارجی کفش فرد
* واضح ترین حالت زانوی پرانتزی آن حالتی پرانتزی زانو است که از روبرو معلوم است  که گاهی این حالت کم و با معاینه پزشک متخصص به دست می اید

*کشیدگی رباط ها و کپسول مربوط به قسمت خارجی زانو و مچ پاو
*فرد مبتلا به زانوی پرانتزی معمولابر روی لبه خارجی پا راه می رود.

* انحراف کشکک زانو به گونه ای که گویی کشکک به سمت داخل تمایل دارد

*درد و خستگی و گرفتگی ساق پا

*آرتروز زودرس به دلیل فشار زیادی که به سمت داخل زانو می اید*چرخش ساق به سمت داخل
*ضعف عضلات ناحیه خارجی
*کوتاهی عضلات سمت ناحیه داخلی ران و ساق

* ناخوداگاه ارتفاع پاها و اندام های تحتانی و پایین تنه کاهش می یابد.

زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاید بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *