درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


کلیاتی درباره زانوی پرانتزیReviewed by سلگی on Aug 23Rating: 5.0کلیاتی درباره زانوی پرانتزیژنوواروم (Genu varum) یک اصطلاح لاتین است که برای توصیف زانوی پرانتزی استفاده می شود. این عارضه ممکن است از دوران نوزادی تا بزرگسالی بروز کند و دلایل مختلفی دارد. با شدیدتر شدن آن، بیمار ممکن است کشش جانبی زانو و راه رفتن اردکی را بروز دهد. ممکن است با پای پنجه کبوتری و اثرات ثانویه روی مفصل ران و مچ پا همراه باشد.

کلیاتی درباره زانوی پرانتزی

زانوی پرانتزی، کلیاتی درباره زانوی پرانتزی موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

کلیاتی درباره زانوی پرانتزی

ژنوواروم (Genu varum) یک اصطلاح لاتین است که برای توصیف زانوی پرانتزی استفاده می شود. این عارضه ممکن است از دوران نوزادی تا بزرگسالی بروز کند و دلایل مختلفی دارد. با شدیدتر شدن آن، بیمار ممکن است کشش جانبی زانو و راه رفتن اردکی را بروز دهد. ممکن است با پای پنجه کبوتری و اثرات ثانویه روی مفصل ران و مچ پا همراه باشد. مشکل ممکن است یک طرفه، با عدم هماهنگی عملکردی طول اندام، یا دو طرفه باشد. سابقه خانوادگی و پزشکی ممکن است سرنخ هایی از احتمال تداوم یا پیشرفت را نشان دهد.

زانوی پرانتزی نوزادان

معمولا تا سن 2 سالگی، نوزادان ممکن است دارای خمیدگی فیزیولوژیک اندام تحتانی باشند. مشخصه بارز این وضعیت، خمیدگی متقارن و بدون درد است که معمولاً با تمایل به زمین خوردن همراه است. این مشکل به صورت خود به خود و بدون درمان برطرف می شود. تنها چیزی که مورد نیاز است، آموزش والدین و پیگیری دوره ای برای حل مشکل است. در طول اصلاح خودبه‌خودی، معکوس کردن کفش‌ها ممکن است دفعات زمین خوردن را کاهش دهد.

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

شیوع زانوی پرانتزی

شیوع این عارضه مشخص نیست، اما آنقدر شایع است که در کودکان نوپا به عنوان یک تغییر طبیعی در نظر گرفته شود. با این وجود، این یک علت نسبتاً رایج است که والدین به دنبال مراقبت های پزشکی از ارائه دهندگان مراقبت های اولیه خود هستند. فقط در موارد مداوم یا نگران کننده، مشاوره با ارتوپدی ضروری است. رادیوگرافی، اگرچه اختیاری است، اما ممکن است برای افتراق واروس فیزیولوژیک و پاتولوژیک که نیاز به درمان دارند، مورد نیاز باشد.

روش های درمانی

گزینه های مختلفی برای مداخله وجود دارند. بریسینگ تا اواسط دهه 1900 رایج بود، اما محبوبیت این رویکرد اکنون تا حد زیادی از بین رفته است. گزینه دیگر طیف درمان استئوتومی است. درمان استئوتومی نسبتا تهاجمی و مملو از عوارض بالقوه است. برخی از ناهنجاری های پاتولوژیک واروس دو طرفه و چند سطحی هستند که خطر بروز مشکلات را افزایش می دهد. رشد هدایت‌شده یک روش کم تهاجمی و مدولار برای اصلاح ژنوواروم در بیماران اطفال است. یک مزیت کلیدی ماهیت موقت و برگشت پذیر بودن آن است.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *