درمان کف پای صاف

درمان کف پای صاف

درمان کف پای صاف

افرادی که به عارضه کف پای صاف مبتلا هستند در قسمت داخلی پاهای خود قوس ندارند. در عوض، هنگام لمس زمین، کل کفی آن ها صاف است. این وضعیت در کودکان نوپا طبیعی است؛ زیرا قوس ‌های آن ‌ها هنوز باید رشد کنند و معمولا در دوران کودکی رشد می‌کنند. کسانی که قوس ندارند اغلب در نتیجه آسیب یا ساییدگی تاندون ‌های پا دچار این عارضه می ‌شوند.

درمان های کف پای صاف چیست؟

در صورت عدم وجود درد، جای نگرانی برای داشتن کف پای صاف وجود ندارد. با این وجود، توجه به این نکته مهم است که داشتن این عارضه به دلیل مشکلات هم ترازی می تواند به مشکلاتی در مچ پا و زانو کمک کند. برخی از افراد ممکن است در حین فعالیت دچار درد یا تورم در مچ پا شوند. اگر احساس ناراحتی می کنید، پزشک ممکن است برخی از این درمان ها را توصیه کند :

دستگاه های ارتوتیک یا پشتیبانی از قوس

پشتیبانی از قوس برای بهبود راحتی شما و افزودن پشتیبانی به کفش شما انجام می شود. دستگاه ‌های ارتز به تصحیح راه رفتن یا ناهنجاری‌های ساختاری کمک کرده و از ایجاد مشکلات اضافی جلوگیری می کنند. این دستگاه ها می توانند به شرایطی کمک کنند که ممکن است بر ستون فقرات و اندام شما تأثیر بگذارد. اگر کف پای صافی دارید، دستگاه های ارتز باید سفارشی ساخته شوند تا از شما پشتیبانی کافی را ارائه کنند.

کفش طبی

بیشتر کفش های موجود در بازار برای عموم مردم ساخته می شوند. این کفش ها از حمایت اضافی مورد نیاز در صورت داشتن این مشکل برخوردار نیستند. برای کاهش عوارض بیشتر ناشی از داشتن قوس های صاف، باید به دنبال کفش های حمایتی باشید که برای راحتی بیشتر طراحی شده اند.

تمرینات کششی

تمرینات کششی برای این مشکل به تقویت عضلات پای شما کمک می کند. اگر عضلات پای شما قوی باشد، پاهای شما وزن شما را به راحتی تحمل می کنند. اگر می‌خواهید تمرینات پا را در خانه امتحان کنید، با متخصص پا مشورت نمایید.

داروهای مسکن

اگر درد شدید در پاهای خود احساس می کنید، ممکن است از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید. با این حال، در صورت تداوم علائم، باید با پزشک خود مشورت نمایید.

عمل جراحی

برای بسیاری از افرادی که کف پای صاف دارند، جراحی لازم نیست. با این حال، اگر روش ‌های غیرجراحی کارساز نبودند یا برای رفع مشکلات مرتبط، مانند پارگی تاندون، ممکن است پزشک شما جراحی را توصیه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *