دانستنی هایی در خصوص انواع کفی طبی

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


کفی طبی؛ کاربرد و عملکرد (پارت ۷)Reviewed by سلگی on Mar 29Rating: 5.0کفی طبی؛ کاربرد و عملکرد (پارت 7)کفی طبی یکی از انواع تجهیزات پزشکی است که توسط متخصص پا یا متخصص اطفال ساخته می شوند. این کفی ها درد ناشی از ناهنجاری های پا را تسکین می دهند. چرا که هر یک از آنها متناسب با مشکلات و ناهنجاری های کف پا ساخته شده اند و بدین ترتیب با پشتیبانی کامل از کف پا هنگام راه رفتن موجب بهبود و تسکین درد می شوند.

کفی طبی؛ کاربرد و عملکرد (پارت ۷)

کفی طبی، کفی طبی؛ کاربرد و عملکرد (پارت ۷) موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

نکات تکمیلی  در رابطه با کفی طبی

در مقالات قبلی به طور کامل در مورد انواع کفی طبی، کاربرد، افرادی که نیاز به استفاده از کفی‌های طبی دارند و … صحبت کردیم. ما در این مقاله قصد داریم در مورد مواد تشکیل دهنده کفی‌های‌ طبی و همچنین در مورد مدت زمان استفاده از کفی‌های طبی صحبت کنیم تا شما بتوانید با توجه به نوع و جنس کفی و شرایط پا بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر برای درمان پا درد و کمر درد از کفی‌طبی استفاده می کنید، بهتر است کامل ترین نوع کفی را انتخاب کنید. این نوع از کفی‌ها با استفاده از موادی مانند ژل، فوم و موادی از این قبیل، موجب ایجاد بالشتک در کفی شده و بنابراین باعث کاهش فشار و شوک به کف پا موقع راه رفتن می شود. استفاده از این مواد به علت خاصیت ضربه گیری و دوام آنهاست.

استفاده از کفی طبی ورزشی برای رفع مشکلات پا
کفش طبی ، کفی‌طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

مدت زمان استفاده و عمر کفی‌های طبی

نکته دیگری که در استفاده از کفی‌های طبی باید به آن اشاره کرد این است که هر کفی دارای عمر و مدت زمان استفاده محدود است. بسیاری از کفی‌های طبی پس از استفاده برای مدت زمان طولانی و یا با افزایش وزن فرد، کارایی خود را از دست می دهند. در واقع با افزایش فشار به کفی طبی در طول زمان، این کفی‌ها خاصیت ارتجاعی و بالشتکی خود را از دست داده و بنابراین نمی توانند در کنترل فشار و کاهش درد در ناحیه کف پا، عملکرد خوبی داشته باشند. بنابراین نیاز است که کفی‌های طبی را هر زمان که احساس کردید دچار کاهش عملکرد یا فاقد کارایی شده اند، تعویض کنید. در این حالت ممکن است کفی‌طبی داری ظاهری سالم باشد اما خاصیت ضربه گیری و کنترل فشار خود را از دست داده است.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *