دانستنی هایی در خصوص انواع کفی طبی

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


کفی طبی؛ کاربرد و عملکرد ( پارت ۱)Reviewed by سلگی on Mar 11Rating: 5.0کفی طبی؛ کاربرد و عملکرد ( پارت 1)کفی طبی یکی از انواع تجهیزات پزشکی است که توسط متخصص پا یا متخصص اطفال ساخته می شوند. این کفی ها درد ناشی از ناهنجاری های پا را تسکین می دهند. چرا که هر یک از آنها متناسب با مشکلات و ناهنجاری های کف پا ساخته شده اند و بدین ترتیب با پشتیبانی کامل از کف پا هنگام راه رفتن موجب بهبود و تسکین درد می شوند.

کفی طبی؛ کاربرد و عملکرد ( پارت ۱)

کفی طبی، کفی طبی؛ کاربرد و عملکرد ( پارت ۱) موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

کاربرد کفی‌های طبی

اگر درد پا را در زندگی روزمره یا در طول تمرینات ورزشی تجربه می کنید، کفی طبی می توانند به عنوان یک تسکین دهنده درد کف پا عمل کند. انواع بسیاری از کفی‌های طبی وجود دارد که هر کدام نیازهای خاصی را برآورده می کنند. ما در این مقالات سعی داریم راجع به انواع کفی‌های طبی و کاربرد و عملکرد آنها صحبت کنیم.

تعریف کفی طبی

کفی‌های طبی جز تجهیزات پزشکی هستند که توسط متخصص پا یا متخصص اطفال ساخته می شوند. این کفی ها درد ناشی از ناهنجاری های پا را تسکین می دهند. چرا که هر یک از آنها متناسب با مشکلات و ناهنجاری های کف پا ساخته شده اند و بدین ترتیب با پشتیبانی کامل از کف پا هنگام راه رفتن موجب بهبود و تسکین درد می شوند. کفی‌ های مختلف را می توان در فعالیت های روزانه، در حین کار یا در حین ورزش استفاده کرد.

استفاده از کفی طبی ورزشی برای رفع مشکلات پا
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

کفی‌طبی برای چه کسانی تجویز می شود

افرادی زیادی هستند که هنگام راه رفتن در ناحیه کف پا و کمر احساس درد می کنند. این درد ممکن است ناشی از استفاده از کفش های نامناسب باشد. بسیاری از کفش های نامناسب را می توان با استفاده از کفی طبی تا حد زیادی برای استفاده روزانه استاندارد کرد. از دیگر افرادی که از کفی‌های طبی استفاده می کنند، افراد مبتلا به دیابت هستند. افراد دیابتی برای جلوگیری از زخم شدن پا و فشار آمدن به آن ( در افراد دیابتی به علت رسوب گلوکز در مویرگ های پا، این نواحی مستعد زخم شدن و پارگی رگ می باشند) نیاز دارند که از کفی‌های طبی استفاده کنند. کفی‌های طبی به افراد دیابتی کمک می کند تا فشار وارد شده به کف پای آنها کاهش پیدا کند و بدیت ترتیب احتمال زخم شدن را در این نواحی کاهش می دهد.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱-   طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *