چرا زانو شکل پرانتزی به خود میگیرد؟

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی


چرا زانو شکل پرانتزی به خود میگیرد؟Reviewed by سلگی on May 5Rating: 5.0چرا زانو شکل پرانتزی به خود میگیرد ؟چرا زانو شکل پرانتزی به خود میگیرد ؟

چرا زانو شکل پرانتزی به خود میگیرد؟

چرا زانو شکل پرانتزی به خود میگیرد؟ موضوعی است که قصد داریم به صورت مختصر در این مقاله به آن بپردازیم.

زانوی پرانتزی یا پای پرانتزی یا ژنو واروم، زانوی درون گرد، زانوی پرانتزی یا پاکمانی درواقع یک نوعی از اختلال در مفاصل زانو می باشد که در آن اختلال زانو ها از هم فاصله زیادو یا غیرطبیعی به خود می گیرند.

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی
درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

نوع ساختاری زانوی پرانتزی

نوع ساختاری زانوی پرانتزی در نتیجه اختلالات و تغییر شکل های استخوانی اتفاق می افتد. نو ع وضعیتی پای پرانتزی در اثر ترکیبی از موقعیت های مفصلی، که باعث راستایی غلط در زانو می شوند بدون اینکه در استخوان های دراز تغییر یا انحنایی وجود داشته باشد عارض می شود. این عارضه از نمای خلفی و قدامی قابل مشاهده است . در این اختلال به علت زاویه داخل ران و ساق پا، خط اعمال وزن به سمت داخل مرکز زانو منتقل می شود.

به عبارتی دیگیر می توان گفت در حالت عادی وقتی سر پا مستقیم می ایستید و مچ پاهایتان را به هم میچسبانید زانوهایتان هم در کنار یکدیگر قرار گرفت.ه و فاصله کمی با هم دارند. گاهی این فاصله زیاد میشود و به نظر میرسد کل اندام های تحتانی چپ و راست بصورت دو پرانتز () در کنار یکدیگر قرار گرفت.ه اند. معمولاٌ به این تغییر شکل اندام، زانوی پرانتزی می گویند.

شایعترین علت زانوی پرانتزی

شایعترین علت زانوی پرانتزی انحراف قسمت بالایی استخوان درشت نی است که به آن ژنو واروم Genu varum نیز کفته میشود. در زانوی پرانتزی تنه استخوان درشت نی به خط محوری بدن نزدیکتر میشود. به عبارت دقیق تر هرچه از بالای استخوان درشت نی یا تیبیا به سمت پایین تر میاییم. می بینیم استخوان به خط محوری بدن نزدیکتر شد.ه است. البته گاهی علت زانوی پرانتزی در تغییر شکلی است که در قسمت های پایینی تنه استخوان ران ایجاد می شود.

زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاید بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان زانوی پرانتزی بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *