کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


معرفی انواع ارتوز سوپرامالئولار و پاReviewed by سلگی on Jul 22Rating: 5.0معرفی انواع ارتوز سوپرامالئولار و پاانواع ارتوز سوپرامالئولار و پا شامل ارتوز پا (FO)، ارتوز سوپرامالئولار (SMO)، ابداکشن پا (FAB) می باشند. ارتوزهای سوپرامالئولار (SMOs) ارتوزهایی هستند که هم ترازی پا را کنترل می کنند و در عین حال به مچ پا اجازه حرکت آزادانه می دهند. در ادامه با هر یک از آنها بیشتر آشنا می شویم.

معرفی انواع ارتوز سوپرامالئولار و پا

انواع ارتوز، معرفی انواع ارتوز سوپرامالئولار و پا موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

معرفی انواع ارتوز سوپرامالئولار و پا

انواع ارتوز سوپرامالئولار و پا شامل ارتوز پا (FO)، ارتوز سوپرامالئولار (SMO)، ابداکشن پا (FAB) می باشند. ارتوزهای سوپرامالئولار (SMOs) ارتوزهایی هستند که هم ترازی پا را کنترل می کنند و در عین حال به مچ پا اجازه حرکت آزادانه می دهند. در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم.

ارتوز پا و اصلاح فعالیت بدنی و کاهش وزن بدن، ممکن است بخشی از مدیریت کلی پا و فعالیت باشند. کودکانی که کف پای صاف دارند، قوس کف پای کمی دارند. گاهی اوقات صافی کف پا می تواند باعث درد شود یا راه رفتن کودک را تغییر دهد. انواع مختلفی از درمان‌های غیرجراحی مانند ارتوزهای پا برای صافی کف پا وجود دارد. اگر این مشکل در کودکان با درد همراه نباشد، اکثر کودکان به هیچ درمانی نیاز ندارند.

بریس یا ارتوز چیست ؟
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

انواع ارتوز پا (FO)

ارتوزهای پا که معمولاً به عنوان کفی شناخته می شوند، در حین راه رفتن به حمایت از ساختار پا، تخلیه نواحی با فشار بالا و بهبود بیومکانیکی کمک می کنند. برای برخی از بیماران، مزایای ارتوز پا ممکن است در تمام قسمت پشت احساس شود.

این دستگاه ممکن است برای افرادی مناسب باشد که دچار عوارض زیر هستند:

 • فاشیای کف پا
 • روماتیسم مفصلی
 • آرتروز
 • درد پاشنه
 • متاتارسالژی
 • بیماری سور (Sever)
 • دیابت
 • بیش پرونی

انواع‌ارتوز سوپرامالئولار (SMO)

این نوع ارتوز تا بالای مچ پا امتداد نمی یابد. ارتوز پا و سوپرامالئولار اشتراکات زیادی دارند، زیرا معمولاً از آنها برای بهبود مکانیک ساختار پا با بهبود یا تطبیق تراز آن استفاده می شود.

این دستگاه ممکن است برای افرادی مناسب باشد که دچار عوارض زیر هستند:

 • بیش پرونی
 • صافی کف پا
 • هیپوتونیا

انواع ارتوز ابداکشن پا (FAB)

این بریس های سفارشی به عنوان بخشی از سیستم پونِستی برای کنترل پاچنبری (کلاب فوت) ایدیوپاتیک در بیماران شیرخوار استفاده می شوند.

این دستگاه ممکن است برای افرادی مناسب باشد که دچار عوارض زیر هستند:

 • کلاب فوت (Talipes Equinovarus یا TEV)
 • بخشی از سیستم پونِستی

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *