[cws-row cols=1 id=”cols1″][col span=12][cws-widget type=text title=””]

مرکز اسکن پا در تهران

[/cws-widget][/col][/cws-row][cws-row cols=2 id=”cols2″][col span=6][cws-widget type=text title=””]

اسکن پا غرب تهران
مرکز اسکن پا غرب تهران
[/cws-widget][/col][col span=6][cws-widget type=text title=””]

چقدر پاهای خود را می شناسید؟

اسکن پا یکی از روش های تشخیصی است که همه چیز در مورد پا مانند صافی کف پا، نوع قوس پا، انواع بدشکلی ها و ساختار های پا، نقاط فشار و … را مشخص می کند. پاها نقش مهمی در فعالیت های روزانه داشته و هر گونه اختلال یا بروز مشکل در آنها موجب فشار و درد در سایر نواحی و اندام وابسته مانند لگن، کمر، ستون فقرات و … می گردد. بنابراین رسیدگی و توجه به آنها دارای اهمیت فراوانی است. بسیاری از افراد نسبت به پاهای خود و مراقبت از آنها بی توجه اند و تا زمانی که نشانه های درد و اختلال بروز نکند، فکر می کنند که پاهای سالم و بدون مشکلی دارند. اما پزشکان توصیه میکنند برای پی بردن به مشکلات احتمالی و عارضه های پا و همچنین به دست آورن اطلاعاتی نظیر شکل، اندازه، فشار و حرکت پاها، حداقل یک بار در سال پاهای خود را اسکن کنید.کلینیک آرامیس یکی از بهترین مرکز اسکن پا در تهران است . میتوانید مرکز ما را به عنوان یک مرکز موفق در زمینه اسکن کف پای خود انتخاب کنید.

اسکن پا، روشی مدرن

از اسکن پا برای موارد مختلفی استفاده می شود. اولین و مهمترین کاربرد اسکن کردن پاها، برای ساخت و قالب گیری ارتز ها و کفش های ارتوپدی است. روشی که برای اندازه گیری قالب کف پا برای ساخت انواع ارتز و کفش های ارتوپدی در گذشته به کار میرفت، استفاده از روش ریخته گری بود که البته همچنان نیز در بعضی از مراکز مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت پا در یک قالب گچی قرار می گیرد و سپس طبق قالب، ارتز ها، کفی ها و کفش های ارتوپدی طراحی و ساخته می شوند. امروزه به لطف پیشرفت علم و فناوری، اسکنر های پزشکی وجود دارند که می تواند اندام ها را اسکن کرده و تصاویری واضحی از اندازه، شکل و ساختار آنها ارائه دهند. اسکن پا نیز امروزه جایگزین روش سنتی شده و برای طراحی انواع ارتز ها و کفش های طبی و ارتوپدی مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونگی اسکن پا

همانطور که در مقالات قبل اشاره شد، اسکن پا برای بررسی دقیق اجزا و ساختار پا مورد استفاده قرار می گیرد. این کار توسط دستگاهی به نام اسکنر انجام می شود. در این فرآیند، پاهای فرد روی صفحه اسکنر قرار می گیرد. قرار گرفتن پاها می تواند به صورت ثابت بوده و یا در صورت لزوم با گام های آرام همراه باشد. سپس دستگاه با آنالیز پا و گام های آهسته، اطلاعات دقیقی از ساختار و شکل پا را بر روی صفحه نمایش ارائه می دهد. همچنین این دستگاه فشار های وارده بر نقاط مختلف پا، شکل پا و میزان قوس و صافی کف پا را به سرعت و با دقت بالا اندازه گیری می کند.

 

[/cws-widget][/col][/cws-row]