زانوی پرانتزی و درمان بیماری بلانت

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی


زانوی پرانتزی و درمان بیماری بلانتReviewed by آرامیس طب on Jan 9Rating: 5.0زانوی پرانتزی و درمان بیماری بلانتزانوی پرانتزی و درمان بیماری بلانت

زانوی پرانتزی و درمان بیماری بلانت

زانوی پرانتزی ودرمان بیماری بلانت Blount’s disease موضوعی است که قصد داریم در این مقاله در مورد آن بنویسیم . همانگونه که در مقالات قبلی اشاره کردیم زانوی پرانتزی بنا به دلایلی مختلفی ممکن است ایجاد شود . یکی از این دلایل  میتواند بیماری بلانت Blount’s disease باشد. در این مقاله قصد داریم در خصوص تشخیص و راه درمان بیماری بلانت بپردازیم.

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

تشخیص بیماری بلانت

قطعا بهترین راه برای تشخیص این بیماری بررسی  فیزیکی و رادیولوژی  می باشدپس  بنابراین برای تشخیص بیماری بلانت میتوان از طریق معاینه ی فیزیکی و رادیولوژی اقدام نمود.همچنین عکس‌های رادیولوژی شکل غیرمعمول تیبیا و احتمالا، تغییرات در صفحه رشد استخوان زیر زانو را نشان میدهند.البته این نکته را هم در نظر بگیرید که  هرچه سن کودک بالاتر باشد، این تغییرات در عکسبرداری با اشعه ایکس، واضح‌تر خواهد بود.

 

درمان بیماری بلانت Blount’s disease

درمان بیماری بلانت Blount’s disease در کوکان بسیار حساس است و قطعا نیاز به تبهر بسیار بالای پزشک معالج دارد که ماشما را در انتخاب این پزشک خوب راهنمایی میکنیم. امام تصمیم در خصوص انتخاب بهترین درمان برای هر کودک، بیشتر به سن کودک در زمان تشخیص و شدت انحنای پاها ی کودک بستگی دارد.برای مثال اگر انحنای خفیفی در کودک زیردو سال تشخیص داده شود پیشرفت شرایط توسط یک جراح ارتوپدخوب  نظارت می‌شود.همچنین در بسیاری از افراد که انحنای موجود، رشد طبیعی را دارد میتواند در مدت یک سال بدون هیچ درمانی توسط پزشک، اصلاح می‌شود.

آتل‌های ارتوتیک چیست ؟

چنانچه انحنایی که در پای کودک ایجاد شده است بدتر شود و یا  اینکه در یک کودک دو الی سه ساله تشخیص داده شود، در اینصورت این بیماری بلانت می‌تواند با استفاده از آتل‌های ارتوتیک که توسط جراح ارتوپد تنظیم گردیده پای کودک قرار می‌گیرد، درمان شود.به این نوع از آتل ها آتل‌های ارتوتیک  میگویند و از بالای ران تا نوک انگشتان پا هستند.البته چند ین نمونه از این نوع  آتل وجود دارد اما هدف همه آنها هدایت تدریجی رشد پاها به سمت حالت صاف پاها است، به‌طوری‌که زانوها و پاها به خوبی، بدون هیچ انحنایی، با هم تراز شوند.

 

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب  مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی  آماده  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجه کنندگان گرامی باشد:

۱-   طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت  پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجا می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *