درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


روش های درمان زانوی پرانتزی بدون جراحیReviewed by سلگی on May 8Rating: 5.0روش های درمان زانوی پرانتزی بدون جراحیاگر می خواهید بدانید که به چه نحوی می توان به درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی پرداخت بایستی به این مسئله توجه نمایید که عامل این عارضه تا اندازه ای به بد فرمی و انحراف پا وابسته است. با ما همراه باشید تا با نحوه درمان این عارضه بدون جراحی بیشتر آشنا شوید.

روش های درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

روش های درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی موضوعی است که قصد داریم در این مقاله درباره ی آن بنویسیم.

اگر می خواهید بدانید که به چه نحوی می توان به درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی پرداخت بایستی به این مسئله توجه نمایید که عامل این عارضه تا اندازه ای به بد فرمی و انحراف پا وابسته است.‌ اگر دلیل ایجاد این عارضه وجود مسائل ساختاری مانند ناهنجاری استخوانی باشد به احتمال فراوان اعمال شیوه های درمان زانوی ضربدری بدون جراحی به شخص یاری نخواهد رساند. ولی اگر این بیماری به دلیل مسایل زمینه ای مانند شرایط تندرستی یا ضعف ماهیچه های ساق پا باشد می توان با انجام روش های بدون جراحی آن را اصلاح نمود.

معاینات و آزمایشات لازم جهت درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

برای درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی، پزشک متخصص همواره معاینات و آزمایشات لازمی را انجام می دهد. پزشک به آسانی با مشاهده کودک دلیل زانوی پرانتزی را بازشناسی می کند. فاصله میان دو زانو در صورتی اندازه گیری می شود که کودک روبه پشت دراز کشیده باشد. به قصد قبول نکردن فرضیه نرمی استخوان امکان دارد آزمایش خون انجام گیرد.

در موارد زیر امکان دارد به آزمایشات و معایناتی نیاز باشد:

  • کودک دارای ۳ سال سن یا بیشتر از ۳ سال باشد.
  • انحنا و قوس پا روز به روز در حال بدتر شدن باشد.
  • انحنا در دو سمت نامتقارن و نابرابر باشند.
  • نتیجه آزمایش ها دیگر حاصل از وجود بیماری باشند.

نحوه درمان زانو پرانتزی بدون جراحی

نحوه درمان زانو پرانتزی بدون جراحی چگونه است؟ آیا درمان دقیقی برای این بیماری وجود دارد؟ همواره هیچ درمانی برای زانوی پرانتزی ضروری نیست به غیر از موارد حاد. کودک بایستی دست کم هر یک سال دو بار به وسیله پزشک متخصص معاینه و مورد بررسی واقع شود.

همواره هیچ درمانی برای نوزادان مدنظر نخواهد بود زیرا که این نوع عارضه بصورت خود به خود التیام می یابد. در دوران کودکی بایستی از رسیدن مقدار لازم ویتامین d به بدن کودک خود جهت ممانعت از نرمی استخوان اطمینان حاصل نمایید.

در طی نمو و رشد هم بایستی زانو ها برای نمو مطلوب و متقارن زیر نظر گرفت.ه شوند. هر نوع نشانه های جدی و یا در صورت تشدید بایستی با پزشک معالج مشورت نمود. نحوه درمان زانو پرانتزی بدون جراحی در کودکان بدین صورت است که اگر این عارضه حاد باشد بایستی از کفش های مخصوص و یا گچ گرفتن را امتحان کنند.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب  مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی  آماد.ه  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱-   طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت  پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *