درمان کف پای صاف و انواع ضایعات طناب نخاعیReviewed by ندا سلگی on May 16Rating: 4.0درمان کف پای صاف و انواع ضايعات طناب نخاعي

درمان کف پای صاف و انواع ضایعات طناب نخاعی

درمان کف پای صاف و انواع ضایعات طناب نخاعی  Treatment of flat foot and various spinal cord lesions ، در این مقاله قصد داریم تا در مورد  درمان کف پای صاف و انواع ضایعات طناب نخاعی بنویسیم . اما بهتر از قبل از پرداختن به این موضوع در مورد انواع ضایعات طناب نخاعی صحبت کنیم. تا در  مقالات بعدی بتوانیم درک بیشتری از آن داشته باشیم.

انواع ضایعات طناب نخاعی

درمان کف پای صاف و انواع ضایعات طناب نخاعی

۱٫ ضربه نخاعی که اغلب خودبخود برگشت پذیر است .
۲٫ قطعه ریشه عصب .
۳٫ قطع نخاع که میتواند کامل یا نا کامل باشد ٬ انواع نا کامل شاید برگشت پذیر باشند.
با تعیین حس اطراف مقعد و عملکرد فلکسور شست پامیتوان انواع فلجهای کامل یا نا کامل را تعیین کرد.مقایسه محل آسیبهای ستون مهرهای با قسمتهای مختلف
نخاع مهرههای گردنی و قطعات نخاعی با اختلاف دو قطعه در یک ردیفاند. اولین قطعه کمری نخاع در برابر دهمین مهره پشتی رار دارد و آخرین قطعه آن در برابر اولین مهره کمری تمام میشود. در زیر اولین مهره کمری ریشههای دم اسب .( در درون مجرا قرار دارند ( ( Cauda Equina) آسیب نخاع در بالای مهره چهارم گردنی سبب مرگ میشود. ولی آسیب نخاع در برابر مهره پنجم گردنی سبب فلج هر ۴ اندام می گردد. در آسیبهای پایینتر قسمتی یا تمام (Quadriplegia) عضلات اندامهای فوقانی سالم می مانند و در آسیب نخاع بین (Paraplegia) اولین تا دهمین مهره پشتی فلج اندامهای تحتانی رخ می دهد.
ا گر آسیب عصبی زیر اولین مهره کمری باشد فقط ریشه های دم اسب درگیر میشوند و فلج شل ایجاد میشود.
* تعیین دقیق سطح آسیب عصبی میتواند نشاندهنده مرگ و زندگی و حد قابل انتظار عملکرد نهایی بیمار باشد.
* هرچه سطح ضایعه عصبی پایین تر باشد عملکرد بیشتری از بدن باقی میماند.

درمان کف پای صاف و انواع ضایعات طناب نخاعی

این مقاله ممکن است با کلمات کف پای صاف,کف پای صاف در کودکان,کف پای صاف معافیت سربازی,کف پای صاف,کف پای صاف چیست,کف. پای .صاف درمان,کف پای صاف به انگلیسی,کف پای صاف چه عوارضی دارد,کف پای صاف معافیت,کف پای صاف عوارض,  درمان کف پای صاف و انواع .ضایعات طناب نخاعی در گوگل سرچ شود.

درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی در کلینیک آرامیس طب :

هماهنگونه در این مقاله بررسی کردیم درمان صافی کف پا بدون عمل جراحی دارای روش های شناخته شده و ناشناخته ای است که شاد بسیاری از آنها نیاز به آزمون و خطا دارد . درکلینیک آرامیس طب با توجه به آزمایش کلیه ی راه های متخصصان این کلینیک توانسته اند راه های موثر و زود بازده را در جهت درمان .صافی کف پا .بدون عمل جراحی پیدا کنند که شما میتوانید با تماس با کارشاسان این مجموعه ا زمشاوره رایگان بهره مند شوید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳
موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *