درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی در کودکانReviewed by سلگی on May 15Rating: 5.0درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی در کودکاندرمان زانوی پرانتزی بدون جراحی به روش های متنوعی انجام می گیرد اما معمولا در کودکان بصورت خود به خودی التیام می یابد. این عارضه به صورتی است که زانو ها شخص در وضعیت ایستاده و اینکه زمانی که پاهای خود را جفت کرده و قوزک ها به همدیگر متصل شده اند از یکدیگر فاصله داشته و پا ها بصورت پرانتز مشاهده می شوند.

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی در کودکان

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی در کودکان موضوعی است که قصد داریم در این مقاله درباره ی آن بنویسیم.

درما.ن زانوی پرانتزی بدون جراحی به روش های متنوعی انجام می گیرد اما معمولا در کودکان بصورت خود به خودی التیام می یابد. این عارضه به صورتی است که زانو ها شخص در وضعیت ایستاده و اینکه زمانی که پاهای خود را جفت کرده و  قوزک ها به همدیگر متصل شده اند از یکدیگر فاصله داشته و پا ها بصورت پرانتز مشاهده می شوند. در حال حاضر در کودکان به علت تغییر شیوه زندگی و نداشتن فعالیت بسیار متداول تر است. ولی بایستی دقت نماید که تا سن ۳ سالگی این بیماری امکان دارد فیزیولوژیک بوده و بدون هیچ گونه جراحی معالجه شود.

نحوه درمان.زانوی پرانتزی بدون جراحی در کودکان

درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

نحوه درمان زانوی پرانتزیی بدون جراحی در کودکان به چه صورتی مقدور است؟ پزشک توسط آزمایشات و معاینات فیزیکی شخص بیمار، بررسی های خویش را آغاز می کند. اگر سن کودک زیر ۲ سال می باشد و از تندرستی کاملی بهره مند است و مبتلا به زانوی پرانتزی است پزشک معالج بیان خواهد کرد که احتیاجی به آزمایش های دیگری برای معالجه این عارضه نیست.

چنانچه پزشک تشخیص دهد که یک ساق پا دارای قوس بیشتری نسبت به ساق پای دیگر است انجام عکس برداری به وسیله اشعه x الزامی است. تصویر برداری به وسیله اشعه ایکس به شیوه ایستاده از کودک نشان خواهد داد که دلیل این قوس و انحنای زانوی بیمار بلانت است یا خیر و بدین وسیله می توان درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی آغاز کرد. اگر سن کودک از ۲ سال بیشتر بود نخست دکتر معالج متقارن بودن انحنای ساق پا را بررسی می کند معمولا عکسبرداری با اشعه ایکس را در این شرایط توصیه می کند.‌ امکان دچار به بیماری مادرزادی بلانت و نرمی استخوان در کودکان بیشتر است.

نحوه درمان.زانوی پرانتزی بدون جراحی در کودکان هنگامی اثربخش است که سن کودک زیر ۳ باشد. در این خصوص هنگامی که کودک به این عارضه دچار است و بیماری او روبه رشد است بسیار حائز اهمیت است که به پرستار کودک بسپارید که به هیچ عنوان کودک را بر روی پاهایش قرار ندهد و کودک نایستد. این عمل برای درمان زانو پرانتزی بسیار سودمند است. زانوی پرانتزی با رشد و نمو کودک التیام می یابد این روال در سن ۳ الی ۴ سال رخ خواهد داد.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب  مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی  آماده  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱-   طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت  پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *