انحراف ستون فقرات,انحراف ستون فقرات در کودکان,انحراف ستون فقرات و بارداری,انحراف ستون فقرات چیست,انحراف ستون فقرات در نوزادان,انحراف ستون فقرات کمر,انحراف ستون فقرات مادرزادی,انحراف ستون فقرات گردن,انحراف ستون فقرات معافیت,انحراف ستون فقرات به راست,

درمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستارانReviewed by ندا سلگی on Mar 13Rating: 5.0درمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستاراندرمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستاران

درمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستاران

درمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستاران ) ، پرستار مسؤول تروما نقش بسیار مهمی در ثبت علایم حیاتی و گزارش آن به پزشک هماهنگکننده ٬ تزریق مایعات وخون ٬ گرفتن نمونه خون جهت آزمایشگاه ٬ کمک به لاواژ وتورا کوتومی ٬ نوشتن کلیه اقدامات انجام شده در پرونده ٬(Primary and درآوردن لباس بیمار و کمک به پزشکان جهت بیمار دارد. Secondary Survey)تکنسین رادیولوژی مسئول گرفتن عکس قفسه سینه ٬ نیمرخ گردن ٬ و لگن در مرحله اولیه میباشد. متخصص بیهوشی مسئول ا کسیژن ٬ سا کشن ٬ ونتیلاتور ٬ پالس ا کسیمتری ٬ و گذاشتن لوله تراشه است. (  درمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستاران )

نقش منشی تیم

منشی تیم تمام وسایل شخصی بیمار را از محل احیاءبرمی دارد و در صورت لزوم به سایر پزشکانی که جهت مشاوره نیاز است تلفن میزند و به بخش یا اتاق عمل اطلاع می دهد.(  درمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستاران )
ممکن است لازم باشد با سایر متخصصین مشاوره اورژانسی انجام شود. بعد از اینکه بیمار از نظر علایم حیاتی ثابت وشد ٬ باید به بخش اورژانس (فقط برای مراقبتهای ۲۴ (Stable)ساعته) ٬ یا بخشهای بیمارستان و یا اتاق عمل منتقل شود و درصورتی که امکانات لازم جهت ادامه کار در آن بیمارستان نباشدلازم است از بیمارستانهای دیگر پذیرش گرفته و بیمار منتقل شود. آنچه مسلم است باید تیم تروما تکلیف بیمار را بعد از ثابت شدن مشخص نماید و بیمار سریعاً به واحدهایی که (Stable)قرار است درمان نهایی را ارایه نمایند ٬ منتقل گردد. مهم این است در اورژانس (Stable) که این مصدوم نباید بعد از ثابت شدن بماند زیرا اورژانس لازم است همیشه جهت پذیرش مصدومین دیگر که هر لحظه ممکن است آورده شوند ٬ خالی بماند.
در بیمار مصدوم یا در اثر ( Immediate Death) مرگ آنی ضایعه شدید مغزی و یا پارگی آئورت اتفاق میافتد. در سایرموارد معمولاً صدمه قابل درمانی شامل هماتوم اپیدورال یاساب دورال ٬ هموپنوموتورا کس ٬ پارگی کبد و طحال و یاخونریزی از ضایعات اندامها وجود دارد که مراقبتهای دقیق وسریع قبل از بیمارستان و هنگام رسیدن به اورژانس بیمارستان میتواند بیشترین کمک را به زنده ماندن آنها و به حداقل رساندن عوارض بنماید.
اغلب به علت عفونت و ( Early Death) مرگ زودرس در نتیجه ( Multiple Organ Failure) نارسایی چندارگانی نارسایی در درمانهای آغازین است . بنابراین رسیدگی و درمان درمراحل ابتدایی بسیار حیاتی است و میتواند عوارض را به شدت کاهش دهد.
در تمامی مرا کز علمی برای کسانی که در اورژانسها کارمیکنند دورههایی بهطور منظم گذاشته میشود که نامیده Advanced Trauma Life Support (ATLS)می شود و هر کس اعم از پزشک و یا پرستار که در اورژانس کارمیکند باید این دوره را گذرانده باشد. در غیر این صورت از کارکردن وی در داخل اورژانس جلوگیری میشود و نکته کلیدی
آموزش این دوره عبارت از آموزش افراد برای رسیدگی به مصدومین جهت نجات آنها در مراحل اولیه مراجعه است که نامیده میشود. ABCDE معمولاً تحت عنوان

A Airway maintenance with cervical spine
control.
B Breathing and Ventilation.
C Circulation with hemorrhage control.
D Disability brief neurological evaluation.
E Exposure: Completely undress the patient.

تروماهای متعدد

* شایعترین علت مرگ و میر در سنین ۴۴ ۱۸ سالگی است.
* مراقبتهای قبل از بیمارستان توسط تیمهایی شامل گروه امداد ٬ پلیس و آتشنشانی و بهطور همزمان انجام میشود.
* مراقبتهای داخل بیمارستان توسط تیم تروما انجام میشود.
* تیم تروما اغلب شامل ارتوپد ٬ جراح عمومی ٬ جراح اعصاب ٬ متخصص بیهوشی و پرستار تیم ترومامیباشد.
در نتیجه نارسایی در Early death * مرگ زودرس درمانهای آغازین ایجاد می شود که اغلب به علت (Organ Failure) عفونت و نارسایی چند ارگان میباشد.
Advanced Trauma Life (ATLS) * یادگیری دوره برای کسانی که در اورژانسکار میکنند Supportاجباری است.(  درمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستاران )

 

این مقاله ممکن است با کلمات (  درمان انحراف ستون فقرات و نقش پرستاران ),درمان انحراف ستون فقرات با ورزش,درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی,درمان انحراف ستون فقرات با فیزیوتراپی,درمان انحراف ستون فقرات با طب سنتی,درمان انحراف ستون فقرات با طب سوزنی,درمان انحراف ستون فقرات در نوجوانان,درمان انحراف ستون فقرات در بزرگسالان,درمان انحراف ستون فقرات در کودکان,درمان انحراف ستون فقرات در طب اسلامی, در گوگل برای شما یافت شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *