درمان کف پای صاف و صافی کف پا


تشخیص و درمان کف پای صافReviewed by سلگی on Sep 27Rating: 5.0تشخیص و درمان کف پای صافپزشک برای ارزیابی کلی کف پای صاف، ممکن است هنگام ایستادن پابرهنه به پاهای شما نگاه کند تا ببیند آیا قوس دارند یا خیر. یک متخصص پا یک ارزیابی جامع که معمولا شامل اشعه ایکس برای تعیین نوع دقیق صافی کف پا، علت آن و درمان‌های بالقوه است را ارائه می‌دهد.

تشخیص و درمان کف پای صاف

کف پای صاف، تشخیص و درمان کف پای صاف موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

تشخیص و درمان کف پای صاف

پزشک برای ارزیابی کلی کف‌پای صاف، ممکن است هنگام ایستادن پابرهنه به پاهای شما نگاه کند تا ببیند آیا قوس دارند یا خیر. یک متخصص پا یک ارزیابی جامع که معمولا شامل اشعه ایکس برای تعیین نوع دقیق صافی کف‌پا، علت آن و درمان‌های بالقوه است را ارائه می‌دهد. یک پزشک ممکن است یک مطالعه کامل از الگوی راه رفتن، به نام آنالیز راه رفتن، برای تعیین شدت بیماری انجام دهد.

این عارضه معمولاً از کودکی یا نوجوانی شروع می‌شود و تا بزرگسالی ادامه می یابد. معمولاً در هر دو پا رخ می‌دهد و در طول سال‌های بزرگسالی به شدت پیشرفت می‌کند. با بدتر شدن تغییر شکل، بافت های نرم (تاندون ها و رباط‌ها) قوس ممکن است کشیده یا پاره شوند و ممکن است ملتهب شوند.

درمان کف پای صاف بدون جراحی
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

درمان کف‌پای صاف چیست؟

درمان به نوع صافی کف‌پا، علائم و مرحله پیشرفت آن بستگی دارد. درمان زودهنگام برای تعیین اینکه آیا صافی از نوع انعطاف پذیر، سفت و یا اکتسابی بزرگسالان است، توصیه می‌شود. درمان‌ها شامل کفش‌های مناسب، درج‌های بدون نسخه، ارتوزهای کاربردی سفارشی، بریس‌بندی، گچ‌گیری یا بستن آتل، فیزیوتراپی، NSAIDs، کاهش وزن، تغییر در فعالیت‌ها و جراحی است.

پیش‌آگهی کف پای صاف چیست؟

پیش‌آگهی بستگی به نوع و شدت صافی کف پا دارد. بسیاری از افراد مبتلا به نوع انعطاف پذیر در کودکان، هیچ نشانه یا علامتی ندارند و در سطح فعالیت خود محدودیتی حس نمی‌کنند. این افراد بدون نیاز به هیچ درمانی به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این عارضه اگر علائم شدیدی نداشته باشد، اغلب با مراقبت‌های محافظه‌کارانه به خوبی مدیریت می‌شود. نوع اکتسابی بزرگسالان که همان نوع واقعی یا سخت نیز تلقی می‌شود، اغلب پیشرونده است. این نوع منجر به ناتوانی عملکردی می‌شود و فعالیت‌های عادی روزانه فرد را مختل می‌کند. بنابراین، تشخیص صحیح و درمان به موقع برای داشتن پیش‌آگهی خوب حیاتی است.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *