بریس بلندReviewed by آرامیس طب on Dec 5Rating: 5.0

بریس بلند Long leg Brace

بریس بلند یا KAFO مفصل دار یکی از معمول ترین وسایل کمکی است. بریس وسیله ای است که همزمان مفصل زانو و مچ پا را کنترل می نماید و به طور کلی برای کسانی به کار می رود که دچار ضعف عضله چهار سر رانی ( Quadriceps ) می باشند. دلایل این امر متعدد است ، از شایعترین آنها می توان به :

  • ـ فلج اطفال (Poliomyelitis)
  • ـ ضایعه نخاعی
  • ـ Genu Varum (پا پرانتزی )
  • Genu Valgum (پا ضربدری )

اشاره نمود. ساختار بریس می تواند فلزی ، پلاستیکی (از ورقهای ترمو پلاستیک ) ، مواد رزینی ( Lamination ) و یا کربنی باشد. جدا از جنس بریس مفاصل بسیار متنوعی نیز برای آن به کار می رود . مانند مفاصل دراپ لاک (Drop Lock ) ، Swiss Lock ویا اتولاک ( Auto Lock ) . جدیدترین مدلها بریس کربنی با مفصل اتو لاک است که از خم شدن زانو در مرحله ایستادن و یا تحمل وزن حین راه رفتن جلوگیری می نماید و هنگام گام برداشتن به طور اتوماتیک خم می شود. وزن این مدل نسبت به سایر بریسها کمتر و استفاده از آن راحت تر است اما قیمت آن بسیار گرانتر است.

البته مفصل جدید دیگری برای بریس ها طراحی شده است که هوشمند است و تطابق بیشتری برای حفظ ثبات و زیبایی راه رفتن از خود نشان می دهد.

در ایران بریس های فلزی رواج بیشتری دارد و در انتها توسط یک رکاب فلزی به کفش طبی و یا اینشو (In shoe ) متصل می گردد. اینشو معمولا برای افرادی که دچار کوتاهی هستند استفاده می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *