کمربند طبی

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


انواع کمربند طبی سخت و نیمه سختReviewed by سلگی on Aug 16Rating: 5.0انواع کمربند طبی سخت و نیمه سختکمربند طبی سخت از یک لایه مستحکم از موادی مانند پنبه یا کرباس تشکیل شده‌اند که دور تنه می‌پیچد و شامل پانل‌های سختی است که جلو، پشت و گاهی اوقات کناره‌های بریس را می‌پوشانند. در قسمت خارجی بعضی از این مدل ها، میله های فلزی یا پلاستیکی سختی تعبیه شده است. بریسی که عناصر انعطاف‌پذیر و سخت را ترکیب می‌کند، به عنوان کمربند طبی نیمه سخت شناخته می شود.

انواع کمربند طبی سخت و نیمه سخت

کمربند طبی، انواع کمربند طبی سخت و نیمه سخت موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

انواع کمربند طبی سخت و نیمه سخت

کمربند طبی سخت از یک لایه مستحکم از موادی مانند پنبه یا کرباس تشکیل شده‌اند که دور تنه می‌پیچد و شامل پانل‌های سفت و سختی است که جلو، پشت و گاهی اوقات کناره‌های بریس را می‌پوشانند. در قسمت خارجی بعضی از این مدل ها، میله های فلزی یا پلاستیکی سختی تعبیه شده است. بریسی که عناصر انعطاف‌پذیر و سخت را ترکیب می‌کند، به عنوان کمربند طبی نیمه سخت شناخته می شود. یک کمربند نیمه سخت ممکن است شامل بالشتک اضافی یا درج‌های پلاستیکی قالب‌گیری شده برای حمایت و پایداری بیشتر باشد.

انواع کمربند طبی مناسب جا اندازی دیسک کمر
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

تاثیر کمربندطبی سخت و نیمه سخت در تسکین کمردرد

این نوع کمربندهای به روش های زیر به تسکین درد کمر کمک می کنند:

  • برای حفظ ستون فقرات در یک موقعیت سالم، فشار را به نیم تنه اعمال می کند و وزن را از ستون فقرات به شکم انتقال می دهد.
  • برای حذف فشار از قسمت های آسیب دیده و ضعیف ستون فقرات، از جمله اعصاب و دیسک ها، عضلات و مفاصل، حمایت موثر ایجاد می کند.
  • برای جلوگیری از خم شدن زیاد به جلو، عقب و پهلو و همچنین چرخش زیاد تنه، دامنه حرکت را به میزان قابل توجه کاهش می دهد.
  • مانع ریز حرکات کمر یا شکستگی ستون فقرات می شود تا با محدود کردن تحریک ناشی از شوک حرکتی تکان دهنده شانس بهبودی را افزایش دهد.
  • کاهش تنش عضلانی از طریق گرمای بریس

طبق مشاهدات یک مطالعه در خصوص شاخص ناتوانی و درجات درد، زمانی که شرکت‌کنندگان از یک بریس پشت سخت استفاده کردند، بهبودی بیشتری در مقایسه با استفاده از یک بریس انعطاف‌پذیر حاصل شد. یک بریس پشت سخت ممکن است به صورت سفارشی ساخته شود یا از مجموعه ای از قطعات پیش ساخته مونتاژ شود. در هر صورت، یک پزشک، متخصص ارتوتیست که در طراحی و نصب بریس‌ها تخصص دارد، بریس را اندازه‌گیری و نصب می‌کند تا مطمئن شود که بریس ایمن، راحت و مؤثر است.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *