کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


انواع ابزارهای ارتوپدی فنیReviewed by سلگی on Apr 15Rating: 5.0انواع ابزارهای ارتوپدی فنیارتوپدی فنی شامل تهیه و طراحی کرست هایی برای انواع بیماری ها و شرایط افراد می باشد. استفاده از دستگاه برای درمان بسیاری از معضلات مانند درمان اسکار نیز در محدوده ارتوپدی فنی قرار می گیرد. ارتز هایی مانند باندهای درمانی، جوراب های فشرده سازی و ... نیز توسط ارتوپد فنی تجویز و تولید می گردد.

انواع ابزارهای ارتوپدی فنی

ارتوپدی فنی، انواع ابزارهای ارتوپدی فنی موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

انواع دستگاه و ابزار های ارتوپدی فنی و دلایل استفاده از آنها

دستگاه های ارتوپدی پا : دلایل استفاده از  ارتز ها و دستگاه های ارتوپدی فنی پا شامل این موارد است: برای تراز کردن پا در افرادی که طول دو پای آنها با هم متفاوت است، حمایت و پشتیبانی از مچ و کف پا، جلوگیری از پیشرفت بسیاری از ناهنجاری های پا و اصلاح آنها، افزایش عملکرد اندام های تحتانی و … . به عنوان مثال برای از بین بردن صافی کف پا می توان از گوه و یا کفی قوس دار استفاده کرد تا راه رفتن برای فرد اسان تر شده و درد پا نیز کاهش یابد. یا مثلا بریس مچ پا برای درمان بسیاری از بیماری مانند روماتیسم کاربرد دارد. ابزار های دیگری به نام کوسن های پاشنه نیز  وجود دارند که برای کنترل فشار به کف و پاشنه پا در افرادی که دارای اضافه وزن هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

بریس یا ارتوز چیست ؟
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

ابزار پروتز

این نوع از ابزار های ارتوپدی فنی طیف وسیعی از وسایل کمک حرکتی را شامل می شوند. پروتز در واقع نام دیگر اعضای مصنوعی است و برای افرادی استفاده می شود که عضوی از بدن و اندام های خود را از دست داده باشند. افراد به هر دلیلی که اندام های خود را از دست داده باشند، می توانند با استفاده از ارتز ها مشکلات حرکتی خود را برطرف نموده و به رنجی که از نداشتن عضو میبرند، پایان دهند. مهم ترین پروتز های مورد استفاده در ارتوپدی فنی عبارت اند از : پروتز های اندام های تحتانی مانند بالای زانو، زیر زانو، مچ پا. اندام های فوقانی مانند بالای آرنج، مچ دست، ساعد دست و … . طراحی پروتز ها بسته به محل قرارگیری و شرایط فرد مانند سن و وزن صورت می گیرد.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *