کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


انتخاب کفش طبی مناسب

کفش طبی، انتخاب کفش طبی مناسب موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

چگونه یک کفش طبی مناسب خود انتخاب کنیم

امروزه طیف گسترده ای کفش‌طبی وجود دارد که افراد می توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود کفش مناسب خود را انتخاب کنند. در ادامه ما به دستورالعمل های مهم در هنگام انتخاب کفش‌های طبی اشاره می کنیم. معمولا هنگام خرید کفش‌های طبی برای انتخاب بهتر می توان به این موارد توجه کرد:

کفش‌طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

جذب شوک و ضربه گیری مناسب: کفش طبی مناسب کفشی است که هنگام پریدن و یا دویدن ضربه گیری مناسبی داشته و بتواند شوک وارد شده به کف پا را مهار کند.

بالشتک مناسب: بالشتک کفش‌های طبی، نقش مهمی در اجرای عملکرد کفش ها دارند. هر چه بالشتک  بهتر و انعطاف پذیر تر باشد، ضربه گیری کفش نیز بیشتر خواهد بود.

پوسته و جنس کفش: معمولا پوسته و جنس کفش‌طبی باید سفت تا نیمه انعطاف پذیر و بسته به آنچه فرد می تواند تحمل کند، انتخاب شود. همچنین پوشش و آستری که در تماس مستقیم با پا قرار دارد، باید دارای اصطکاک کم و قابلیت تنفس خوب باشد.

سایز کفش: کفش‌های طبی معمولا دارای سایز استاندارد بوده و شخص باید کفش متناسب با اندازه پا را انتخاب کند. طول و وزن کفش با افزایش سایز، افزایش می یابد و بدین ترتیب موجب کاهش عملکرد کفش می شود.

کمک گرفتن از مشاوره و یا ارتوپد: در نهایت ممکن است بسیاری از افراد با درنظر گرفتن فاکتور های گفته شده نتوانند کفش طبی مناسب خود را بیابند. در این حالت فرد می تواند با مراجعه به کارشناس ارتوپدی یا پزشک ارتوپد کفش مناسب خود انتخاب کند و در صورت لزوم متناسب با شرایط فرد، کفش مناسب برای پای وی طراحی و ساخته شود. بنابراین برای انتخاب کفش مناسب مراجعه به پزشک می تواند موجب انتخاب دقیق تر و کار آمد تر گردد.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *