کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


اصلاح زانوی پرانتزی در بزرگسالانReviewed by سلگی on Sep 6Rating: 5.0اصلاح زانوی پرانتزی در بزرگسالانزانوی پرانتزی یا (Bowlegs) یا (Genu varum) در بزرگسالان، خودبه‌خود برطرف نمی‌شود، بلکه بدتر نیز می‌شود زیرا آرتریت منجر به ناهماهنگی بیشتر می‌شود. ژنوواروم در بزرگسالان یک عامل خطر مستقل برای درد و انحطاط مفصل زانو است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که اصلاح زانو قبل از شروع مرحله نهایی آرتریت می تواند نیاز به درمان تهاجمی زانو را به تاخیر بیاندازد یا از آن جلوگیری کند.

اصلاح زانوی پرانتزی در بزرگسالان

زانوی پرانتزی، اصلاح زانوی پرانتزی در بزرگسالان موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

اصلاح زانوی پرانتزی در بزرگسالان

زانوی پرانتزی یا (Bowlegs) یا (Genu varum) در بزرگسالان، خودبه‌خود برطرف نمی‌شود، بلکه بدتر نیز می‌شود زیرا آرتریت منجر به ناهماهنگی بیشتر می‌شود. ژنوواروم در بزرگسالان یک عامل خطر مستقل برای درد و انحطاط مفصل زانو است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که اصلاح زانو قبل از شروع مرحله نهایی آرتریت می تواند نیاز به درمان تهاجمی زانو را به تاخیر بیاندازد یا از آن جلوگیری کند.

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

تشخیص زانوی پرانتزی در بزرگسالان

روش تشخیصی استاندارد پس از معاینه بالینی و با تجویز پزشک متخصص، اشعه ایکس در حالت ایستاده است.

درمان زانوی‌پرانتزی در بزرگسالان

هدف از درمان، اصلاح تراز اندام، توقف پیشرفت بیماری و کاهش خطر انحطاط بیشتر مفصل خواهد بود. بسته به سطح خمیدگی مفصل روش های زیر انجام می‌گیرد:

اصلاح زانو در این روش در اتاق عمل با بریدن استخوان ران یا درشت نی انجام می‌شود. معمولاً برای بیمار صفحه‌ای با پیچ‌های داخلی برای تثبیت استخوان‌های بریده شده قرار داده می‌شود. مفصل برای مدت ۶ تا ۸ هفته تا زمانی که استخوان جوش بخورد نباید هیچ وزن را تحمل کند.

پاهای خمیده را می توان به تدریج با استفاده از یک قاب قابل تنظیم اصلاح کرد. جراح، استخوان را برش می دهد و یک قاب خارجی قابل تنظیم را با سیم و پین به آن متصل می کند. برنامه‌ای تجویز می شود که تنظیمات روزانه‌ای را که باید در قاب انجام شود مشخص می‌کند. بیمار راه می‌رود، می‌خوابد، حمام می‌کند و تمام فعالیت‌های روزانه را با قاب در جای خود انجام می‌دهد. استخوان به تدریج در موقعیت اصلاح شده بهبود می‌یابد و بیمار هر چند هفته یکبار به پزشک مراجعه می‌کند تا مطمئن شود که همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. بر اساس عکسبرداری اشعه ایکس بعدی، پزشک ممکن است برنامه را برای دستیابی به نتایج بهتر اصلاح کند. قاب باید پس از اصلاح، در اتاق عمل برداشته شود.

برنامه درمانی مناسب برای من چیست؟

هر طرح درمانی به صورت فردی است و بر اساس عوامل زیادی انجام می شود:

  • ماهیت بیماری و تمایل پیشرفت آن،
  • شدت بیماری،
  • وجود کوتاهی یک پا که نیاز به افزایش طول دارد،
  • ناهنجاری یا فرورفتگی در محور مفصل زانو و
  • اولویت‌های بیمار

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *