کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


اسکن پا برای طراحی کفش های ارتوپدیReviewed by سلگی on Jun 3Rating: 5.0اسکن پا برای طراحی کفش های ارتوپدیاسکن پا روشی است که در آن می توان به سرعت به مشکلات و عارضه های موجود در پا پی برد.

اسکن پا برای طراحی کفش های ارتوپدی

اسکن پا، اسکن پا برای طراحی کفش های ارتوپدی موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

طراحی و ساخت کفش ارتوپدی با استفاده از اسکن پا

اسکن پا یکی از مراحل مهم در طراحی کفش ارتوپدی است.کفش ارتوپدی مناسب افرادی است که دارای مشکلاتی مانند عدم تراز بودن پاها، صافی کف پا، پای پرانتزی و … هستند. بسیاری از کودکان که پای آنها تراز نیست در راه رفتن و دویدن دچار مشکل میشوند. لذا لازم است که برای کنترل این شرایط از کفش ارتوپدی استفاده کنند. این کفش ها به نحوی طراحی می شوند که هنگامی که کف پای فرد روی زمین قرار می گیرد، هیچ گونه اختلافی در طول پا دیده نمی شود. در این حالت قدم برداشتن برای فرد راحت تر بوده و مشکلی در راه رفتن و دویدن ندارد. با توجه به اینکه عدم تراز بودن پاها در افراد مختلف یکسان نیست، بنابراین کفش های ارتوپدی باید برای فرد به طور خاص طراحی شود.

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

برای طراحی و ساخت کفش ارتوپدی نیاز است قالب، شکل و سایز پا به طور دقیق مشخص گردد. اسکن پا روشی است که در آن با استفاده از اسکنر های دیجیتالی ( که شامل نوری و فشاری است ) تصویری سه بعدی از پا ایجاد می شود که تمام مشکلات را پا مشخص می کند. همچنین سایز پا و سایر اطلاعات مورد نیاز برای ساخت کفش های ارتوپدی را به طور دقیق در اختیار پزشک ارتوپد قرار می دهد. در گذشته برای طراحی کفش و یا ارتز و همچنین قالب گیری پا، از روش هایی مانند قالب گچی و یا فوم استفاده می شد. امروزه به لطف پیشرفت علم و فناوری، اسکنر های پا وجود دارند که می توانند در زمان بسیار کم اطلاعات دقیق و جامعی را در مورد پا در دسترس پزشکان و ارتوپد های فنی قرار دهند. بدین ترتیب طراحی ها و ساخت وسایل کمک حرکتی دقیق تر و در مدت زمان کمتری انجام می گیرد.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *