کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


اسکن پا؛ روشی مدرن برای تشخیص مشکلات پاReviewed by سلگی on May 22Rating: 5.0اسکن پا؛ روشی مدرن برای تشخیص مشکلات پااسکن پا روشی است که در آن می توان به سرعت به مشکلات و عارضه های موجود در پا پی برد.

اسکن پا؛ روشی مدرن برای تشخیص مشکلات پا

اسکن پا، اسکن پا؛ روشی مدرن برای تشخیص مشکلات پا موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

چقدر پاهای خود را می شناسید؟

اسکن پا یکی از روش های تشخیصی است که همه چیز در مورد پا مانند صافی کف پا، نوع قوس پا، انواع بدشکلی ها و ساختار های پا، نقاط فشار و … را مشخص می کند. پاها نقش مهمی در فعالیت های روزانه داشته و هر گونه اختلال یا بروز مشکل در آنها موجب فشار و درد در سایر نواحی و اندام وابسته مانند لگن، کمر، ستون فقرات و … می گردد. بنابراین رسیدگی و توجه به آنها دارای اهمیت فراوانی است. بسیاری از افراد نسبت به پاهای خود و مراقبت از آنها بی توجه اند و تا زمانی که نشانه های درد و اختلال بروز نکند، فکر می کنند که پاهای سالم و بدون مشکلی دارند. اما پزشکان توصیه میکنند برای پی بردن به مشکلات احتمالی و عارضه های پا و همچنین به دست آورن اطلاعاتی نظیر شکل، اندازه، فشار و حرکت پاها، حداقل یک بار در سال پاهای خود را اسکن کنید.

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

اسکن پا، روشی مدرن

از اسکن پا برای موارد مختلفی استفاده می شود. اولین و مهمترین کاربرد اسکن کردن پاها، برای ساخت و قالب گیری ارتز ها و کفش های ارتوپدی است. روشی که برای اندازه گیری قالب کف پا برای ساخت انواع ارتز و کفش های ارتوپدی در گذشته به کار میرفت، استفاده از روش ریخته گری بود که البته همچنان نیز در بعضی از مراکز مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت پا در یک قالب گچی قرار می گیرد و سپس طبق قالب، ارتز ها، کفی ها و کفش های ارتوپدی طراحی و ساخته می شوند. امروزه به لطف پیشرفت علم و فناوری، اسکنر های پزشکی وجود دارند که می تواند اندام ها را اسکن کرده و تصاویری واضحی از اندازه، شکل و ساختار آنها ارائه دهند. اسکن پا نیز امروزه جایگزین روش سنتی شده و برای طراحی انواع ارتز ها و کفش های طبی و ارتوپدی مورد استفاده قرار می گیرد.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *