اسکن دو بعدیReviewed by سلگی on Dec 6Rating:

اسکن دو بعدی

 بررسی و اصلاح بیومکانیک(گام اول)

برای بررسی وضعیت بیومکانیک بدن در گام اول بررسی قوس های کف پا و راستای پاشنه است . همان طور که گفته شد پا مهم ترین نقش را در تعیین وضعیت کلی بیومانیک بدن داراست در صورت کاهش و یا افزایش نامتناسب قوس پا مجموعه استخوان های مچ و به طور ویژه استخوان پاشنه تحت تاثیر قرار گرفته و به سمت خارج و یا داخل انحراف پیدا می کند در نتیجه انحراف این استخوان ها به ترتیب استخوان های ساق پا ران لگن و ستون فقرات تحت تاثیر قرار می گیرد. امراضی ماننده : درد های مزمن پا ، خستگی زود رس به دنبال فعالیت، خار پاشنه ، پینه، میخچه، ارتروز زانو ها ، انحراف انگشت های پا، اختلالات حسی- عصبی، درد های لگنی، بیرون زدگی و یا پارگی دیسک بین مهره های کمری، انحراف ستون فقرات گردنی به سمت جلو و حتی گاهی سر درد همه و همه میتواند ناشی از اختلال در وضعیت بیومکانیک بدن باشد. در کلینیک های دکترfoot قسمتی با عنوان لابراتواره پا و ستون فقرات طراحی شده است . در این قسمت با کمک دستگاه های اسکن دو بعدی ، تحلیل گر شکل گام برداری ، پدوسکوپ، و بر اساس پیشرفته ترین index های روز دنیا ماننده FBI وضعیت بیومکانیک بدن مورد بررسی قرار گرفته و در انتها بیمار با گزارشی کامل از بررسی دقیق وضعیت و راستای قامتی خود روبه رو خواهد بود.

در صورت وجود و اثبات اختلال بیومکانیک در بیمار فرایند اصلاح کلینیک های دکتر Foot بیمار تحت اسکن سه بعدی از کف پا قرار خواهد گرفت، در حقیقت قوس پای هر فرد ماننده اثر انگشت ، ویژه خود اوست و تنها در صورتی می توان به اصلاح کامل وضعیت بیومکانیک بیمار امید وار بود که کفی متناسب با ویژگی های قوس پای او و عدم تقارن های موجود ساخته شود. در کلینیک های ارتوپد فنی دکتر Foot از کف پای هر فرد اسکن سه بعدی به عمل آمده و پس از انجام مداخلات لازم همان طراحی ویژه جهت تراش به کارگاه های تکنیکال ارتوپدی دکتر Foot ارسال خواهد شد.

شایان توجه است که تمام این فعالیت ها از طراحی تا تراش به وسیله دستگاه های Amfit آمریکا و با تکنولوژی انحصاری این شرکت انجام می گیرد .

 درمان فیزیکی و تمرین درمانی(گام دوم)

در کلینیک های دکتر پس از انجام بررسی های کامل و شناسایی علت اصلی بیماری ،نسخه ی درمان فیزیکی و تمرین درمانی ویژه هر بیمار برای او تجویز خواهد شد. در قسمت درمان فیزیکی این کلینیک ها از پیشرفته ترین تجهیزات ممکن در درمان بیماری ها استفاده می شود به عنوان نمونه برای درمان خار پاشنه یا التهاب فاشیای کف پا ( پلانتار فاشیاتیس) از دستگاه های shock wave فوکوس استفاده می شود. برخلاف دستگاه های shock wave معمولی این دستگاه ها امواج خود را به صورت متمرکز به محل التهاب یا تجمع کلسیمی می فرستند .در تمام کلینیک های دکتر Foot این فرایند تحت گاید سونوگرافی و با دقتی نزدیک به صد در صد انجام می گیرد. این روش غیرتهاجمی به‌ هزاران بیماری که هر روز از دردهای ناشی از صدمات بافت و التهاب های مزمن رنج می‌کشند کمک می‌کند تا فعالیت‌های طبیعی روزمره خود مانند راه رفتن، ورزش‌کردن، سرکار رفتن یا بلند کردن اشیاء را بدون تحمل درد انجام دهند. امواج شاک ویو در واقع امواجی الکترومگنیک هستند که دارای انرژی بالایی می باشند و از طریق افزایش خون رسانی به بافت صدمه دیده و تاثیرات میکروترومایی موجب تسریع در روند درمان و بهبودی بافت می شوند. امواج شوکی در این مرکز برای درمان بیماریهای ارتوپدی از قبیل خارپاشنه ، تاندونیت آشیل و دیر جوش خوردگی و جوش نخوردگی شکستگی های استخوان استفاده می شود.از سویی دیگر با استفاده از دستگاه های لیزر کم توان ، magnet و ارائه خدمات مهارت محور مانند ، مانیپولاسیون ، Dry Needling کامل ترین طرح های درمانی غیر تهاجمی اجرا می شود. درای نیدلینگ یک تکنیک و روش جدید درمانی در فیزیوتراپی است که از یک سوزن بسیار نازک و مخصوص جهت رفع و درمان گرفتگی و اسپاسم عضلات و نقاط ماشه ای(حساس) وسط عضلات و … استفاده میشود.

علاوه بر این این روش در بسیاری از مشکلات اسکلتی و عضلانی کاربرد دارد مانند: انواع گرفتگی های دردناک عضلانی/شانه منجمد و … این روش با ترشح برخی مواد شیمیایی باعث متوقف شدن مسیر درد و اسپاسم می گردد. در کنار این کارشناسان تمرین درمانی دکتر Foot با ارائه نسخه ویژه تمرین برای هر فرد و برگزاری کلاس های فردی و گروهی عضلات ویژه مورد نظر را تقویت و فرد را برای ورود به دوره ای از زندگی با کیفیتی بالاتر آماده می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *