کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


ارتوپدی فنی چیست و شامل چه مواردی استReviewed by سلگی on Apr 3Rating: 5.0ارتوپدی فنی چیست و شامل چه مواردی استارتوپدی فنی شاخه ای از رشته پزشکی است که به طراحی و ساخت وسایل کمک حرکتی یا ارتز می پردازد. ارتوپد فنی در واقع پزشکی است که برای اینگونه افراد با توجه به مشکلات آنها ارتز های مناسب را تجویز، طراحی و تولید می کند تا به آنها در انجام حرکات روزانه و یا کنترل اندام حرکتی کمک کند.

ارتوپدی فنی چیست و شامل چه مواردی است

ارتوپدی فنی، ارتوپدی فنی چیست و شامل چه مواردی است؟ موضوعی است که در این مقاله درباره آن صحبت می‌کنیم.

ارتوپدی فنی چیست؟

ارتوپدی فنی شاخه ای از رشته پزشکی است که به طراحی و ساخت وسایل کمک حرکتی یا ارتز می پردازد. بسیاری از افراد دارای مشکلات اسکلتی و استخوانی هستند و بد فرمی های موجود در استخوان بندی آنها (که ممکن است بر اثر تصادف یا به صورت مادرزادی باشد)، انجام فعالیت های روزانه و راه رفتن را برای آنها مشکل می کند. بنابراین برای انجام کارها و فعالیت ها به حمایت و کمک ابزار حرکتی نیاز دارند که ارتز نامیده می شود.

ارتوپد فنی در واقع پزشکی است که برای اینگونه افراد با توجه به مشکلات آنها ارتز های مناسب را تجویز، طراحی و تولید می کند. ارتز هایی که ارتوپدفنی طراحی می کند به بیماران در جهت هدایت، کنترل، محدود کردن و یا ثابت نگه داشتن استخوان و مفصل و یا اندام خاص و … کمک می کند. همچنین برخی از این ارتز ها برای کاهش فشار و اصلاح شکل بخشی از بدن یا اندام به کار می روند. در واقع اصلاح بدشکلی اندام های تحتانی در کودکان و بزرگسالان از جمله کاربرد های مهم ارتوپدی‌فنی است.

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

علاوه بر وسایل و ابزار هایی که گفته شد، ارتوپدی فنی شامل تهیه و طراحی کرست هایی برای انواع بیماری ها و شرایط افراد می باشد. استفاده از دستگاه برای درمان بسیاری از معضلات مانند درمان اسکار نیز در محدوده ارتوپدی‌فنی قرار می گیرد. ارتز هایی مانند باندهای درمانی، جوراب های فشرده سازی و … نیز توسط ارتوپد فنی تجویز و تولید می گردد. در واقع هر گونه وسایل و ابزار خارجی که به درمان معضلات استخوانی و حرکتی کمک می کند توسط افراد متخصص در این زمینه که ارتوپد فنی نامیده می شوند، طراحی و تولید می گردد. استفاده از ارتز ها می تواند از پیشرفت برخی از آسیب ها و بیماری ها جلوگیری کرده تا جایی که برای درمان آنها نیاز به عمل جراحی نباشد.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی آماده ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱- طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲- بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵- ساخت کفی‌طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰- ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *