آشنایی با ضرورت انجام اسکن پا

کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان


آشنایی با ضرورت انجام اسکن پاReviewed by سلگی on Apr 26Rating: 5.0آشنایی با ضرورت انجام اسکن پادر حالت کلی اسکن کف پا یکی از توسعه یافته ترین سیستم های آنالیز ، وارسی استخوان شناسی و بازشناسی اقسام بیماری های پا می باشد که معلومات دقیقی را در خصوص شیوه راه رفتن ، زوایا و مقدار خمیدگی یا کجی پا در اختیار متخصصان ارتوپدی قرار می دهد.

آشنایی با ضرورت انجام اسکن پا

اسکن پا، آشنایی با ضرورت انجام اسکن پا موضوعی است که قصد داریم در این مقاله درباره ی آن بنویسیم.

اسکن کف پا یکی از توسعه یافته ترین سیستم های آنالیز، وارسی استخوان شناسی و بازشناسی اقسام بیماری های پا می باشد که معلومات دقیقی را در خصوص شیوه راه رفتن، زوایا و مقدار خمیدگی یا کجی پا در اختیار متخصصان ارتوپدی قرار می دهد. از این نوع اسکن همواره برای ساخت کفش و تولید کفی های طبی بر حسب نیاز و وضعیت فیزیکی شخص بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. اقسام متنوعی اسکن وجود دارد که شیوه وارسی و ارائه معلومات در هر کدام از این سیستم ها کاملا متمایز است. در بعضی از سیستم ها برای اعمال اسکن، پای بیمار بایستی در وضعیت ایستاده و در بعضی در هنگام راه رفتن صورت گیرد. این کار معمولا زیاد طول نمی کشد و متخصص می تواند معلومات کافی را در خصوص اسکن پا و برآیند آن در اختیار بیمار قرار دهد.

اسکن پا
کفش طبی ، کفی طبی ، اسکن پا ، بریس ، ساخت بریس ، درمان زانوی پرانتزی ، درمان انحراف ستون فقرات ، درمان کف پای صاف ، ارتوز ، ارتوپدی در ستارخان

آشنایی با نحوه انجام اسکن پا

از پرسش هایی که ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول ساخته این است که نحوه انجام اسکن پا چگونه است؟ هیچ جوابی درستی برای این پرسش وجود ندارد چرا که بیماران وضعیت متمایزی دارند و پزشکان متخصص از شیوه های متنوعی برای این عمل استفاده می کنند. نوع اسکن پا بستگی به گونه وضعیتی که پای شخص دارد و گونه کفی مدنظر دارد. در مجموع دو گونه اسکن به کار برده می شود که حاوی :

اسکن پا در صورتی که وزن بدن به پا متحمل می شود و یا در شرایطی که وزن بدن به پا نیرو وارد نمی کند. عمده ترین اختلاف این دو گونه اسکن در نمایه پا ها می باشد. نحوه انجام اسکن پا در نوع اول  به این صورت است که بخش میانی و جانبی پا را اسکن می کنند و وضعیت پا ها را در حین راه رفتن نشان می دهد ولی در دومی چنین مسئله ای مورد توجه قرار نمی گیرد.

کلینیک تخصصی ارتوز و پروتز آرمیس طب مفتخر است با به کار گیری کارشناسان مجرب ارتوپدی فنی  آماد.ه  ارایه خدمات زیر به کلیه ی بیماران و مراجعه کنندگان گرامی باشد:

۱-   طراحی و ساخت انواع اسپلینت های کودکان و بزرگسالان

۲-  بریس های اصلاح کننده دفورمیتی های زانو و انحراف ستون فقرات و وسایل کمکی مختلف جهت اندام ها

۳- طراحی و ساخت  پروتزها ی اندامها شامل زیبایی، مکانیکی و الکترونیکی

۴- اسکن فشاری کف پا و تجزیه و تحلیل راه رفتن با دستگاه های پیشرفته

۵-  ساخت کفی طبی با روش های قالبگیری، CAD/CAM و…

۶- ساخت انواع کفی طبی و کفش طبی کودکان، کف پای صاف، دیابتی، دفورمیتی های پا، خارپاشنه و…

۷- درمان انحراف ستون فقرات بدون جراحی

۸- درمان زانوی پرانتزی بدون جراحی

۹- درمان صافی کف پا بدون جراحی

۱۰ – ساخت بریس – ساخت ارتوز

و کلیه ی خدمات مرتبط با ارتوپدی در کلینیک ارتوپد فنی آرامیس طب انجام می شود. جهت اخذ مشاوره همواره میتوانید در ساعات کاری کلینیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۰۲۱۴۴۳۸۶۰۷۳

موبایل : ۰۹۳۷۸۹۶۵۰۴۹

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *