جستجودرسایت

استرپ تنیس البو

۱۳۹۵/۱۱/۱۱

استرپ تنیس البو

تنيس البو چيست؟

تنيس البو زمانی ايجاد می شود که يک و يا تعداد بيشتری از تاندونهايي که باعث اتصال عضلات مچ دست و انگشتان می شوند، دردناک، ضخيم و يا متورم می شوند. گاهی درد در سمت داخل آرنج احساس می شود آن تنيس البو داخلی و يا گلفرز البو گفته می شود که در آن تاندونهای ديگری آسيب می بينند.

 

استرپ تنیس البو

استرپ تنیس البو

 

ميزان شيوع آن چقدر می باشد؟

اين عارضه در هرسنی رخ می دهد اغلب بين40 تا 50سالگی و در زنان نسبت به مردان شايعتر می باشد.

نشانه ها:

 درد ارنج در اثر علل تاندونی عضلانی ویا استخوانی ایجاد می شود. معمولا شدت درد زیاد نیست ولی اهمیت زیادی دارد. درد آرنج یکی از علل شایع درد می باشد که در اکثر موارد به آن توجه نمی شود و یا فراموش می شود.

علت این عارضه:

این طور تصور می شود استفاده بیش از اندازه از عضو آسیب دیده که اصطلاحاً به ان عارضه Overuse نیز گفته می شود. که بستگی به دو عامل مدت زمان و سختی کار عضلات دارد.

استرپ تنیس البو

استرپ تنیس البو

برطرف کردن این عارضه:

  1. استرپ تنیس البو: در این روش از بازوبند یا باند مخصوص استفاده می‌شود تا حمایت و حفاظت لازم از بازو تا زمان برطرف شدن علائم به عمل آید. گزینه دیگر، بستن آتل (محافظ)  است که با کمک به استراحت کردن عضله‌های حرکت دهنده‌ی آرنج تسکین درد را به ارمغان می‌آورند. استفاده از چنین حمایت کننده‌هایی همزمان با درمان فیزیوتراپی تسکین بهتر علائم را در درازمدت موجب می‌شود.
  2. فیزیوتراپی: کارآمد بودن فیزیوتراپی در درمان آرنج تنیس بازان اثبات شده است. دکتر فیزیوتراپی از روش‌هایی مانند ماساژ، لیزردرمانی و اولتراسوند و همچنین نرمش‌های خاص بهره می‌گیرد. مشخص نیست که کدام یک از این روش‌های فیزیوتراپی بر دیگر روش‌ها مزیت دارد اما می توان گفت فیزیوتراپی یکی از بهترین روش های درمان تنیس البو است.
  3. تزریق استروئید
  4. تزریق خون اتولوگوس
  5. شاک ویو تراپی
  6. تعدیل کردن فعالیت‌های دامن زننده به علائم
  7. تزریق بوتولینوم توکسین تیپ A